• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

“Bingöl İçin Bana Gelmedi!”

25 Aralık 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2170 defa okundu.
“Bingöl İçin Bana Gelmedi!”

Kalkınma Bakanı Yılmaz: “O partiden de başka milletvekilleri gelip kendi illeriyle ilgili ihtiyaçları projeleri önemli buldukları birtakım meseleleri bana iletiyorlar ama kendi ilimizdeki muhalefetteki milletvekili bir güne bir gün bana gelmiş değil” dedi.

 Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl’deki muhalefet parti temsilcileri ve muhalefet milletvekilini yapıcı olmamakla eleştirerek, muhalefet tarafından Bingöl için kendisine proje sunulmadığını söyledi.

İsim vermeden BDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken’i eleştiren Bakan Yılmaz, medya önünde kendilerine yönelik bir takım iftiraların atıldığını ve karamaların yapıldığını söyledi.

“FARKLI PARTİLERDE OLABİLİRİZ AMA AYNI İLİN MİLLETVEKİLİYİZ”

Hizmetlerle ilgili her türlü fikre açık olduklarını dile getiren Bakan Yılmaz: “Bazen muhalefetten birileri çıkıp bir takım hizmetleri eleştiriyor, biz her türlü fikre açığız. Ben de Bingöl Milletvekiliyim aynı zamanda Bakanım. Muhalefetinde Bingöl’de bir milletvekili var. O partinin vekilleri kimi zamanlar gelip memleketlerinin önemli buldukları meseleleri, projeleri bize iletiyorlar. Ama kendi ilimizdeki muhalefet milletvekili bir gün bile bize gelmiş değil. Ne makamımızda nede Meclis’te bize ilettiği bir tek proje bile yok. Farklı partilerde olabiliriz ama aynı ilin milletvekiliyiz. İlimizin ihtiyaçları söz konusu olduğunda birbirimizden farklı düşünmememiz lazım. ‘Benimde bir fikrim, projem var, sizde iktidarsınız bu konuya önem verseniz bende destek olayım’ böyle bir şey yok. Bu süreçte bir tek örnek yaşamadım” dedi.

“SİYASET KİŞİLER ÜZERİNE DEĞİL FİKİRLER ÜZERİNE YAPILMALI”

Siyasetin fikirler üzerine yürütülmesi gerektiğini belirten Yılmaz: “Medya karşısında sürekli bir şekilde kendi ili üzerinden bakana iftiralar, karamalar, çamur atmalar bunları da ben milletin takdirine bırakıyorum. Bugüne kadar bu tür tartışmaların içine girmedim; çünkü siyaset kişiler üzerine değil fikirler üzerine yapılmalı. Sizin de Bingöl’ün geleceğine ilişkin varsa orijinal fikirleriniz, oturursunuz fikrinizi söylersiniz. Varsa orijinal fikir ve politikalarınız söyleyin! Ben bugüne kadar duymadım. ‘Bizde çalıştık, Bingöl’ün sorunlarını analiz ettik, şöyle bir proje geliştirdik bunu alın uygulayın. Bingöl’e şöyle faydanız olur, şöyle istihdam ve üretimi arttırırsınız.’ Ben böyle bir şey duymadım, keşke olsa keşke böyle fikirler duysam” ifadelerini kullandı.

MUHALEFETE ORTAK ÇALIŞMA ÇAĞRISI

Muhalefete ortak çalışma çağrısında bulunan Bakan Yılmaz: “Biz hizmetten gocunmayız kim olursa olsun bu memleket hepimizin memleketi, sonuçta bir gün bu işleri yapıp bir gün bırakacağız. Geriye dönüp baktığımızda sözler değil, hizmetler kalacak. Ben bir kez daha buradan çağrıda bulunmak istiyorum gereksiz tartışmaları bir kenara bırakın bu memleketimiz için ne yapabiliriz buna kafa yoralım. Hangi görüşten olursa olsun Bingöl’ün iyiliği için geleceği için herkese kapımız açık” şeklinde konuştu.

Kaynak: Bingöl Online

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN