• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

BİNGÖL ‘HALK KOŞUSU’NDASOLHAN RÜZGÂRI

14 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1865 defa okundu.
BİNGÖL ‘HALK KOŞUSU’NDASOLHAN RÜZGÂRI

Bingöl Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla ‘Sağlıklı bir yaşam için koşabiliyorken koş’ sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen halk koşusu renkli görüntülere sahne oldu. Yapılan koşuda erkekler ve kadınlar olmak üzere iki dalda da ilk üç derece de Solhanlıların oldu.

Bingöl Atletizm İl Temsilciliğinin 2018 yılı faaliyet programında yer alan halk koşusuna kayıt yaptıran vatandaşlar, Bingöl Şehir Stadyumu’nda başladı.

Erkekler, kadınlar, 35 yaş üstü erkekler ve 34 yaş üstü kadınlar olmak üzere 4 kategoride organize edildiği yarışmaya, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan ve yüzlerce vatandaş katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünce alınan trafik güvenliğiyle start verilen yarışma, renkli görüntüler oluşturdu. Kıyasıya yarışan vatandaşlar, Çapakçur Viyadüğünü geçerek çarşı merkezinde bulunan Hükümet Konağı önünde yarışı tamamladı.

BARAKAZİ: “SPORA, SAĞLIĞA VE TOPLUMSAL DAYANIŞMAYA KATKI SAĞLIYORUZ”

Burada gazetecilere açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, halk koşusunun sorunsuz bir şekilde tamamlandığını söyledi.

Barakazi, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz geleneksel halk koşusunu tamamladık. Değişik kategorilerde vatandaşlarımız koştu. Farkı kategorilerde ödüllendirilmeler de yapıldı. Bu etkinlik hem spor kültürünü hem de sosyalleşme açısından Bingöl’e ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bu yarışmanın Türkiye’nin sporuna, sağlığına ve toplumsal dayanışmasına vesile olacağına inanıyoruz. İnşallah bu sayede yapacağımız spor faaliyetleri de Bingöl’de spor anlayışına katkıda bulunur. Malumunuz modern toplumlarda insanların şikâyet ettiği konulardan biri de hareketsiz ve bundan kaynaklı hastalıklardır. Bu anlamda böylesi etkinliklerle farkındalık oluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Bundan dolayı bu etkinliğe ilgi gösteren sporcu arkadaşlara, paydaşlarımıza, görevli personellere ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

6 DERECE SOLHANLILARIN

Yapılan yarışmada erkekler kategorisinde Solhanlı milli atlet Yavuz Ağralı birinci, Nurullah Kurtaran ikinci ve Halit Çakar ise üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde ilk üçe giren Solhanlı sporcuların yanında kadınlar kategorisinde de Sibel Karateke birinci, Rohani Çelikel ikinci ve Zeynep Ay ise üçüncü olarak kadınlar kategorisinde de ilk üç sıralama Solhanlı sporcuların oldu.

Yarışmada, erkekler ve kadınlar kategorisinde birincilere 700, ikincilere 500, üçüncülere 300 TL, 35 yaş üstü erkekler ve kadınlar kategorisindeki birincilere 400, ikincilere 300, üçüncülere ise 200 TL ödül hediye çeki ve madalya verildi. Tüm kategorilerde ilk 20’ye giren katılımcılara da madalya verildi.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN