• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

BİNGÖL GAZETECİLER CEMİYETİ, ÖZEL ÖĞRENCİLERİ SİNEMA İLE BULUŞTURDU

18 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1059 defa okundu.
BİNGÖL GAZETECİLER CEMİYETİ, ÖZEL ÖĞRENCİLERİ SİNEMA İLE BULUŞTURDU

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla, Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrencileri sinema ile buluşturdu.

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti, engellilere yönelik farkındalık oluşturmak ve öğrencilere güzel bir gün yaşatmak için sinema etkinliği düzenledi.

Etkinlik kapsamında Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, Elit Sineması’na götürülerek ‘Küçük Esnaf’ adlı komedi filmi izlettirildi.

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı, engellilere yönelik farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Engelli bireylerin hayatın birer gerçeği olduğunu ifade eden Şanlı, bu gerçeği herkesin kabullenmesini, engellilere farklı bir gözle bakmaması gerektiğini belirtti.

Engelli olmanın insanın kendi tercihi olmadığını belirten Şanlı, “Engel durumu doğuştan olduğu gibi, sonradan da bir kaza veya hastalık sonucu oluşabiliyor. Bu nedenle hepimiz birer engelli adayıyız. Toplumda engellilerle alay etmekten, küçük görmekten, özellikle zihinsel engelli bireylerle gönül eğlendirmekten vazgeçmeliyiz. Aileler, engelli çocuklarından utanmamalı, çocuklarını toplum içerisine çıkarmaktan çekinmemelidir. Aileler, ‘toplum benim çocuğumdan rahatsız olur’ endişesine kapılmadan, çocuklarını engelleriyle kabul etmelidir. 266 bin nüfuslu ilimizde 20 binin üzerinde engelli birey var. Bu azımsanacak bir rakam değil. Bu insanları kapalı kapılar arasına hapsedemeyiz. Dolayısıyla 20 bin engelli kardeşimiz, çocuğumuz, büyüğümüz, diğer insanlarla iç içe yaşamak zorunda. Bugünün sağlıklı yarının birer engelli adayı olarak engellileri, oldukları gibi kabullenmeli, hayatın her alanında yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz” dedi.

Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Çapak’a, sinema yöneticilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Çapak da, özel öğrencileri unutmadıkları için Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN