• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Binbaşı Özdemir, Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4200 defa okundu.
Binbaşı Özdemir, Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret

İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Solhanın Sesi Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Her kuruluşun kendi sorumlulukları gereği hareket etmesi gerektiğini belirten Özdemir, Solhanın Sesi Gazetesi’nin yayın politikasını beğendiğini belirtti.

 İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Solhanın Sesi Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Binbaşı Özdemir’e Asayış Komando Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ramazan Onur Can eşlik etti. Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir ile Jandarma Yüzbaşı Ramazan Onur Can’ı Solhanın Sesi Gazetesi imtiyaz sahibi Abdulgafur Bildik karşıladı.

Zaman zaman kurum ve kuruluş ziyaretlerinde bulunan Binbaşı Özdemir, geçtiğimiz haftada İlçe Müftülüğü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin akabinde Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret etti.

Hafta içinde Solhan’a gelen Bingöl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Selahattin Mersin ile Solhan Geçici Köy Korucuları, Şehit ve Gazi Aileleri Derneğini ziyaret ettiklerini belirten Binbaşı Özdemir,  Albay Mersin’in korucular ile sohbet ettiğini ve koruculara koruculuk sisteminin terörün bitmesi durumunda bile kaldırılmayacağını çünkü bu sistemin ülkenin emniyeti ve asayışı için var olduğunu belirttiğini ifade etti.

Misafirlerine gazete hakkında bilgi veren Bildik, gazete olarak vatandaşları bilgilendirmek için çalıştıklarını, sorunları gündeme getirip çözüme katkı sunma gayretinde olduklarını ifade etti.

Yaygın basında flaş olabilecek bazı haberleri de ilçenin huzur ve refahı için yapmadıklarını belirten Bildik, “İntihar vakaları, kavga, cinayet, kız kaçırma gibi olaylarda haber yapmıyoruz. Aslında bu alanlarda bazen flaş haber olup ülke genelinde ses getirebilecek haberleri de yapmıyoruz. Bu haberler ilçede kısa sürede duyuluyor. Amaç bilgilendirmek ise zaten vatandaş gazete çıkmadan haberdar oluyor. Yok, amaç sorunu çözmek ise bazı olayların haber yapılarak çözülmesinden ziyade ateşi körüklediğine inanıyoruz. Ayrıca bize ve toplumumuza fayda getirmeyecek haberleri yaptığımızda ilçeye yeni gelebilecek veya merak edecek kişilerin bu haberlerle ilçeyi tanımalarını istemiyoruz.” dedi.

Asayış Komando Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ramazan Onur Can da ilçeye atandığında ilk olarak haber sitelerinde ilçeyi araştırdığını belirtip doğru bilgilendirme ile iyi tanıtımın da olduğuna dikkat çekti. 

Yerel basını gerek gazete ve gerek web’den takip ettiğini belirten Binbaşı Özdemir, Solhanın Sesi Gazetesi’nin yayın politikasını beğendiğini aktardı. Basının önemine de değinen Özdemir, kendi kurumları olsun ya da başka kurumlar olsun yaptıkları çalışmaları basın yolu ile kamuoyu ile paylaşmalarına imkan sunulduğunu ve böylelikle kurumların bazı çalışmalarından vatandaşın da haberdar olduğunu belirtti.

Kurumların basın yolu ile vatandaşlara bazı konularda bilgi verilmesinin de önemli olduğunu belirten Özdemir, Jandarma olarak yaptıkları yol kontrollerinde gümrük kaçağı sigaraların yakalandığını ve kaçakçılığı yapanların kim olduğunu belirttiklerinde hem kurum çalışmalarının olduğunu ve hem de burada olan bazı olaylarda aslında yöre halkının değil bu yolu kullananların rol oynadığınının kamuoyunun öğrendiğine dikkat çekti. 

Jandarma Komutanlarının gazeteyi ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bildik, misafirlerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN