• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

“Belediyemiz Kaynaklarıyla Hizmet Etmeye Çalışıyr”

14 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1081 defa okundu.
“Belediyemiz Kaynaklarıyla Hizmet Etmeye Çalışıyr”

Belediyenin öz kaynakları ile hizmet yapmaya çalıştıklarını söyleyen Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, Beldede sıvat, anons sitemi, kanalizasyon ve mezar taşları hizmetlerinde de bulunduklarını aktarırken SODES projesi kapsamında halısaha yaptıklarını söyledi.

 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinde Arakonak Belediye Başkanı seçilen Mustafa Döner, seçimlerden sonra belediyenin öz kaynakları ile yaptıkları hizmetleri anlattı.

Arakonak’ta yıllar önce yapılan anons çağrı cihazının işlevini yitirdiğini ve cihazın tamir edilerek tekrar hizmete sunduklarını belirten Döner, Merkez Mahallesi’nde bir caddenin kanalizasyonunda da sorunların olmasından dolayı söz konusu caddede kanalizasyon altyapısının yenilendiğini söyledi.

Belde vatandaşlarının geçiminin hayvancılıkla sağladıklarını söyleyen Döner, Arakonak yerleşimi yakınlarında Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün verdiği sıvat (hayvanların sulandığı yer) yerleştirdiklerini ve sıvatların bulunduğu mahalde çeşme ve namaz kılma yeri yaptıklarını aktarırken bu hizmetin belde halkından çok taktir aldığını kaydetti.

Geçmiş yıllarda Arakonak’ta mezarlıkta defin işlemleri için mezar taşlarının Solhan Belediyesi’nden alınarak getirildiğini söyleyen Döner, “Arakonak Belediyesi olarak hazırladığımız kalıplar ile mezar taşları üretimine de başladık. Bundan sonra cenazemiz olduğunda kendi imalatımız olan mezar taşları ile mezar yapabileceğiz.” diye konuştu.

Göreve başladığında belediyenin iş makinelerinden bazılarının arızalı olmasından dolayı randıman alamadıklarından bu iş makinelerini tamir ederek hizmete hazır hale getirdiklerini aktaran Döner, Sosyal Destek Programı kapsamında beldeye bir halısaha yaptıklarını aktarırken halısahanın tamamlanması ile turnuva düzenlediklerini ve düzenlenen turnuva sonrası sporculara spor malzemesi hediye ettiklerini ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN