• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

BELEDİYEDEN YOĞUN KAR MESAİSİ

30 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
917 defa okundu.
BELEDİYEDEN YOĞUN KAR MESAİSİ

Solhan’da son günlerde etkili olan kar yağışı dolayısıyla Solhan Belediyesi karla mücadele ekipleri de fazladan mesai yapmak zorunda kaldı. Belediye çalışanları, yolların açılması için gece geç saatlere kadar çalışmalarını yürütüyor.

Cuma günü kent merkezinde etkili olan kar yağışı ve Cumartesi günü ise tipi etkisi ile yolların ulaşıma kapanmasından dolayı Solhan Belediyesi Karla Mücadele ekiplerince çarşı merkezinde kar temizleme çalışmalarına devam edildi.

Geçtiğimiz hafta ilçede etkili olan kar yağışından dolayı Solhan Belediyesi karla mücadele ekipleri fazla mesai yapmak zorunda kaldılar.

Mahallelerde cadde ve sokakların temizlenmesi ve çarşıda vatandaşların normal yaşama rahat dönebilmeleri için yapılan karla mücadele çalışmaları, gece saatlerinde de devam etti.

İlçedeki kar yağışının ardından Belediyeye bağlı karla mücadele ekipleri, çarşı merkezi başta olmak üzere birçok cadde ve sokağı kardan temizlemek için yoğun çalışmalar yürütürken kış mevsimi boyunca vatandaşların mağdur olmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Öncelikle tüm yolların açılması için yoğun mesai harcayan karla mücadele ekipleri, yolların tek şeritli olarak ulaşıma açılmasından sonra çarşı merkezinde geniş temizleme çalışmasına başladılar. Çarşı merkezine toplanan ve yığın haline gelen kar, kamyonlar vasıtasıyla şehir dışına taşınmaya başlandı. Çarşıdaki yolların tam anlamıyla temizlenmesinden sonra tüm yolların kardan temizlenmesi için çalışmanın mahallelere kaydırılacağı öğrenildi.

Solhan Belediyesi’nin vatandaşlara ulaşım hizmetini sunmak için karla mücadele kapsamında bir greyder ve 3 adet de JCB (kepçe) ile çalışmalarını yürüttüğü belirtildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN