• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

BELEDİYEDEN BUZ MESAİSİ

15 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
548 defa okundu.
BELEDİYEDEN BUZ MESAİSİ

Solhan’da geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı dolayısıyla yolların açılması için yoğun çalışma sergileyen Belediye çalışanları, bu hafta da yollardaki buzları ve çatılarda sarkan kar ve buz kütlelerini temizlemek için mesai harcadı. Ancak yollardan temizlenen karın bir araya toplandıktan sonra taşınmaması tepkiye neden oldu.

Solhan’da geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı dolayısıyla Solhan Belediyesi karla mücadele ekipleri de fazladan mesai yapmak zorunda kaldı. Geçtiğimiz hafta kent merkezinde etkili olan kar yağışından sonra Solhan Belediyesi Karla Mücadele ekiplerince çarşı merkezinde kar temizleme çalışmaları yapıldı. Daha sonra ivedikli olarak okul yollarının açılması için yapılan çalışmalardan sonra mahallelerde cadde ve sokakların kardan temizlenmesine yönelik çalışmalar devam etti.

Cadde ve sokaklarda yollarda temizlenen karlar kavşaklarda yığınak yapıldı. Yığınakların kamyonlar ile ilçe dışına alınacağı daha önce Solhan Belediye Başkanlığı tarafından ifade edilmişti ancak bazı noktalarda yığınakların alınmaması vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, yığınak yapılan karın ilçe dışına taşımasını istedi.

Bu hafta da kar mesaisine devam eden Solhan Belediyesi, iş makineleri ile yol açma çalışmalarını gerçekleştirdikten sonra özellikle binalardan dolayı güneşin etkili olmadığı cadde ve sokaklarda buz çalışması yapıldı.

Erbakan caddesinde yolda kalan kar ve eriyen kardan dolayı caddede biriken suyun buz olmasından dolayı belediyeye ait iş makinesi ile buz kırma ve temizleme çalışması yapıldı.

ÇALIŞMALARA ESNAF DA DESTEK VERDİ

Belediyenin çalışmalarına esnaflarda iş yerlerinin önünde oluşan buzları kırmak ve iş makinesinin alabileceği yere atmak suretiyle çalışmalara katkıda bulundu.

Özellikle vatandaşların geçiş noktasındaki cadde ve sokaklarda çatılarda saklan kar ve buz kütlelerinin temizlenmesi için de çalışmalar yapıldı. Çatılardan sarkan buzları Solhan Belediyesi itfaiye ekipleri çalışmaları ile temizlerken vatandaşlar da belediye çalışanlarına itfaiye aracına çıkıp kar ve buz kütlelerini saçaklardan temizleyerek destek verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN