• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

BELEDİYECİLİKTE KALİTE

28 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3121 defa okundu.
BELEDİYECİLİKTE KALİTE

BELEDİYECİLİKTE KALİTE SOLHAN BELEDIYESİ
Yerel yönetimler, demokrasinin en önemli adımıdır. Bu adım bir nevi devletin de ilk yüzüdür.
Hizmetlerin devlet eli ile birinci elden karşılandığı bu birimlerin temel vazifeleri halk ile birlikte hareket etmektir.
Halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakla görevli bu birimlerin temel sorunları da mevcuttur. Ülkemiz de bu sorunlardan göze çarpan en belirgin özelikleri de halkla etkin iletişim kanallarının kullanılmamasıdır.

….

Yerel yönetimlerde hizmet kalitesini artırmak ve hizmet kanallarını genişletmekte vizyonel bakış açılarına sahip liderle gelişme kat edilmektedir…

….

SOLHAN BELEDIYESİ

Yerel hizmet kanalın ilk kapısı olan Solhan Belediyesi ve Başkanı SayınAbdulhakimYıldız’ın  Solhan ilçesine yapmış olduğu hizmetleri küçük bir şekilde değerlendirelim:

2014 Yerel seçimlerle halkın büyük teveccühü ile başkanlığa seçilen Sayın Abdulhakim Yıldız halkın gönlüne taht kurmuş ve şeffaf belediyecilik adına kat etmiş olduğu adımlarla hizmet kalitesini artırarak Solhan ilçemizi modern kent statüsüne kavuşturma çabasını sarf etme gayretleri göze çarpmaktadır.

Solhan Recep Tayyip Erdoğan açık alan spor kompleksi parkı ile bu kenti modern kent statüsüne kavuşturma çabası da önemli bir adımdır.

Yapılan yollar, Yıllarca hizmet bekleyen ve çamurdan adım atılamayan kenar mahallelere hizmet götürmesi o mahallerimize çok amaçlı açık alan  parklarinşaa etmesi de bu başlıkta en güzel adımdır.

Sosyal belediyecilik yeni gelişen ve belediyelerin vizyonel amaçlarını belirleyen en önemli unsurdur. Sosyal belediyecilik  alanında yapılmış ve göze çarpan en önemli faktör “halk buluşmaları” “ev ziyaretleri” programları  olmuştur.

Solhan sporuna yönelik destekleri ile, Solhanspor Voleybol takımı, Solhan Gençlerbirliği spor takımı ve  Solhan Gençlik spor takımına madii manevi destekleri ile  bu yönde desteklerini göstermiştir.

Kadınlara yönelik kurs faaliyetleri, çocuklara yönelik sinema ve tiyatro etkinlikleri ile yapmış olduğu çalışmalar da takdire şayandır. Tebrik ederiz.

Böylesi görevleri icra ederken elbette belli sorunlar ve aksaklıklarda olur.  Meydana gelebilecek böylesi sorunları tüm Solhan halkı çözüm üretmeli ve Solhan’ın gelişimi için ortak adımlar atmalıdır.

Solhan belediyesi başkanı Sayın Yıldız’ı gayretlerinden dolayı tebrik ederim. Rabbim nice güzel başarılar elde etme fırsatı versin.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN