• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

BELEDİYE ÇALIŞIYOR

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1331 defa okundu.
BELEDİYE ÇALIŞIYOR

Solhan Belediyesi’nin yol çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Yıldız, Bazmana bölgesi ile Şimşirpınar yolu güzergâhında yapılan çalışmaları bitirip toplu taşıma hizmetini vermeyi hedeflediklerini açıkladı.

 Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Su sorunundan yol çalışmalarına ve alt yapı çalışmalarına kadar birçok konu hakkında kısaca bilgi veren Başkan Yıldız, bazı projelerinin de önümüzdeki günlerde netleşeceğini ve kamuoyu ile paylaşacaklarını aktardı.

Yenimahalle ve Yeşilova Mahallesi sınırlarında bulunan Bazmana bölgesinde yol çalışmaları yaptıklarını ve hava şartlarının el vermesi durumunda bu yıl asfaltlanarak yolun tamamlanacağını belirten Yıldız, Boğlan Mahallesi ziyaret bölgesinde çalışmaları tamamladıklarını, Yeni Mahalle Acil 112 arkasında ise çalışmaların sürdüğünü belirtirken Yeni Mahalle’de bulunan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Yeşilova Mahallesi Xırava mevkiine kadar yolun çevre duvarı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Yeşilova Mahallesi Xırava mevkiinde yapılan çalışmalarda çevre sakinlerinin yol genişletme konusunda belediyeye çok yardımcı olduklarını aktaran Yıldız, “çalışmalarımızı programladığımız gibi sürdürüyoruz. Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Yeşilova Mahallesi Xırava mevkiindeki yol genişletme ve duvar çalışmalarımız devam ediyor. Duvar yapımı tamamlanması ile yolun düzeltilmesi ve sıkıştırma çalışmaları yapılıp asfaltlamaya hazır hale getireceğiz. Bazmana ve Xırava mevkilerine giden yolları asfalt kaplaması ile yapıp toplu taşıma hizmeti sunma gayretindeyiz. Bazen çalışmalarımızda vatandaşlar küçük çapta da olsa sıkıntı çıkarırken bazen de yeterki hizmet yapılsın her türlü desteği sunan vatandaşlarımız da oluyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Böyle olunca hizmet daha kolay ve geniş çapta yapılabilmektedir.” İfadelerini kullandı.

SU ÇALIŞMASI YAPILDI, KANALİZASYON ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Solhan’ın su sorunun geçmiş yıllara göre azaldığını ancak küçük çapta da olsa bazen su sorununun yaşandığını belirten Yıldız, “Kasman bölgesindeki kaynakta yeni çalışmalar yapıp kaptajları yeniledik. İsale hattı 63’lük borularını 90’lık borular ile değiştirdik. Ziyaret suyu artık tükenme noktasına gelmiş. Ziyarette toplan alınan su bir eve verilen su miktarına düşmüştür. Sondaj sonucu ilçeye verilen suda bazen elektrik kesintileri sonucu hizmette aksama olsa da su sorunu büyük ölçüde çözülmüştür. Suyun az olmasının bir nedeni de kaynaklardaki suyun azalmasındandır.” dedi.

26 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon işi hakkında da bilgi veren Yıldız, “işi alan yüklenici firmaya yer teslimi yapılıp sözleşme yapıldı. İşin yapılması ile ilgili tüm süreç tamamlandı. Firma kanalizasyonda kullanacağı boru siparişini de vermiş durumdadır. Kanalizasyon altyapısı çalışmalarına önümüzdeki hafta başlanmasını bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN