• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

BELEDİYE, 6 ADET M PLAKAYI 10 YILLIĞINA KİRAYA VE

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1313 defa okundu.
BELEDİYE, 6 ADET M PLAKAYI  10 YILLIĞINA KİRAYA VE

BELEDİYE, 6 ADET M PLAKAYI 10 YILLIĞINA KİRAYA VERDİ
Solhan Belediye Başkanlığı, belediye sınırlarında çalıştırılmak üzere 6 adet M plakayı 10 yıllığına ihale etti. Çok sayıda iştirakçinin katıldığı ihalede en ucuz plaka 320 Bin TL’ye 10 yıllığına kiraya verilirken en üst teklif ise 345 Bin TL oldu.

 Belediye sınırlarında çalıştırılmak üzere 6 adet M plakanın 10 yıllığına ihale edildi.

Solhan Belediyesi sınırları dahilinde çalıştırılmak üzere 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. Maddesine göre 6 adet (M) Plakası 10 (on) yıllığına kiraya verilmek üzere 11 Mart 2015 tarihinde saat: 10.00’da Yeni Mahalle Şehit Mehmet Türksever Bulvarı No:122 Kat:2 Belediye Meclis Toplantı Salonunda ihale yapıldı.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız Başkanlığı’nda oluşan heyet tarafından yapılan ihalede iştirakçiler tekliflerini verdiler.

Açık arttırma usulü ile yapılan ve saat 10.00’da başlayan ihale, her araç için belirlenen süre içerisinde teklifler alınmaya başlandı.

Her bir plakanın 270 Bin Türk Lirası + KDV muhammen bedel üzerine teklife açıldığı ihalede iştirakçiler fiyat artırımda yarıştılar.

Birinci Plaka için başlayan fiyat artırımda en son Servet Tütünen adındaki vatandaş, 340 Bin TL fiyatı teklif etti. Bu fiyat üzerine fiyat artırımı olmayınca Servet Tütünen, ilk plakayı almaya hak kazandı.

İkinci plaka için de fiyat artımı aynı şekilde devam etti. Tahsin Tütünen son olarak 345 Bin TL teklifinde bulundu. Bu fiyat üzerine fiyat artırımı olmayınca Tahsin Tütünen, ikinci plakayı almaya hak kazandı.

Üçüncü plaka için fiyat artımında ise Erhan Eser en yüksek fiyatı 345 Bin TL olarak teklif etti. Bu fiyat üzerine fiyat artırımı olmayınca Erhan Eser, üçüncü plakayı almaya hak kazandı.

Dördüncü plaka için yapılan fiyat artımında ise Oktay Tütünen en yüksek fiyatı 340 Bin TL olarak teklif etti. Oktay Tütünen’in teklif ettiği fiyat üzerine fiyat artırımı olmayınca Oktay Tütünen, dördüncü plakayı almaya hak kazandı.

İhale beşinci plaka için teklife açılınca yine fiyat artırımları önceki plakalar ile orantılı devam etti. Beşinci plaka için fiyat artımında en yüksek fiyatı 340 Bin TL olarak veren Yakup Kırım’ın teklif ettiği fiyat üzerine fiyat artırımı olmayınca Yakup Kırım, beşinci plakayı almaya hak kazandı.

İhalenin son plakasında ise teklif öncekilere göre daha düşük oranda tamamlandı. Altıncı plaka için verilen tekliflerden en yükseğini Sebahattin İslamoğlu attı. İslamoğlu’nun attığı 320 Bin TL’nin üzerinde teklif atan olmayınca altıncı plakayı Sebahattin İslamoğlu almaya hak kazandı.

Altı plaka için yapılan ihalede verilen teklifler sonucu Solhan Belediyesi kasasına 2 Milyon 30 Bin Türk Lirası girecek.

Mevcut hat minibüslerin Mart sonu itibari ile sürelerinin tamamlanacağı belirtilen ihalede katılımcıların verdikleri teklifler sonucu ihalede hangi aracın kimde kaldığı tekrar katılımcılara okunduktan sonra Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kiralamanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN