• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

BAYAR’DAN THG VAKFI’NA TEŞEKKÜR

29 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
454 defa okundu.
BAYAR’DAN THG VAKFI’NA TEŞEKKÜR

Türk Hava Gönüllüleri İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan kampanya kapsamından Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu/Ortaokulu’na 24 adet tablet bilgisayar alımı yapıldığını ve vakıf gönüllüleri tarafından okula bir adet dizüstü bilgisayar hediye edildiğini söyleyen Bayar, Vakıf yetkilileri ile gönüllülerine teşekkür etti.

Türk Hava Gönüllüleri İnsani Yardım Vakfı’ndan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu/Ortaokulu’na tablet desteği!

Türk Hava Gönüllüleri İnsani Yardım Vakfı tarafından Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu/Ortaokulu’nda eğitim gören, uzaktan eğitim alma imkânı olmayan öğrenciler için Eylül 2020 sonunda doğru tablet bağış kampanyası başlattığını ifade eden Şehit Kaymakam Ersin Ateş Okulu Müdürü Ferhat Bayar, şunları aktardı: “Söz konusu kampanya kapsamında 100 adet tablet alımına yönelik olarak başlatılan kapmaya, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından beş yüz bin tablet dağıtılacağı haberi üzerine, istenen hedefe ulaşılamadan birkaç gün içerisinde sonlandırılmak durumunda kaldı. Birkaç gün dahi olsa devam eden kapmaya kapsamında 22.560,00 TL nakit destek toplandı.  Vakıf tarafından başlatılan kampanya sonucu elde edilen gelirle, 24 adet tablet bilgisayar alımı yapıldı. Ayrıca, vakıf gönüllüleri tarafından okula bir adet dizüstü bilgisayar hediye edildi.Okulumuza ulaştırılan tablet bilgisayarla bir adet “Uzaktan Eğitime Destek Sınıfı” oluşturuldu. Türk Hava Gönüllüleri İnsani Yardım Vakfı tarafından yapılan tablet bilgisayar bağışına, İyiliğe Uçanlar İnsani Yardım derneği de 24 adet okul çantası ile destek vererek, gerçekleştirilen çalışmayı daha da anlamlı hale getirmiştir. Her iki vakfımızın yönetimine, gönüllülerine ve bağışçılarına çocuklarımız, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve okulumuz adına şükranlarımızı sunuyoruz.”

EN TEMEL İHTİYAÇ, VELİLERLE BİRLİKTE HAREKET ETMEK

Bayar, şu ifadeleri kullandı: “Okulumuzda önceden oluşturduğumuz Bilişim Teknolojileri Sınıfı ile birlikte şu aşamada aktif olarak hizmete açık iki sınıfımız oluşturulmuş durumda. Sınıflarımızın ilkini ara tatil dönemine kadar aktif olarak öğrencilerimizin kullanımına açmış durumdaydık. Ancak, salgın dolayısıyla ara tatilden sonra alınan yeni önlemler dolayısıyla çocuklarımızın dışarı çıkış zamanları saat 13.00-16.00 saatleri aralığında sınırlı bırakıldığından, o saatlere denk gelen saatlerde çocukların okula geliş gidişlerinin de velilerce sağlanması gerektiğinden gereken verimi henüz alabilmiş değiliz. Bu hafta itibariyle yapacağımız planlamayla her iki sınıfımızı da aktif bir şekilde çocuklarımızın hizmetine sunma gayreti içerisinde olacağız.Zorlu geçen bu dönemde herkes büyük kayıplarla karşıya kalmış durumda, bizler de bunun bilincinde olarak elimizden geldiğince kayıpları hafifletmenin telaşı içerisindeyiz. Okul olarak öğretmenlerimizle birlikte her tür önlemi alarak süreci olabildiğince sağlıklı bir şekilde ilerletmek adına mücadele içerisindeyiz. Ancak ne kadar önlem alırsak alalım, eğitim alanında eksik kalacağımızın farkındayız. Eksikliğin ciddi şekilde giderilmesi adına velilerimizin bizlerle birlikte hareket etmeye özen göstermesi en temel ihtiyacımızdır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN