• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

BAŞKAN YILDIZ’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI!

9 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
982 defa okundu.
BAŞKAN YILDIZ’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI!

Solhan’da su yetersizliğinin olmadığını ancak su tüketiminde sorun olduğunu vurgulayan ve su sıkıntısı için belediye olarak büyük gayretler sarf ettiklerini belirten Başkan Yıldız, vatandaşların da su tüketiminde hakka riayet etmesi gerektiğini belirtip beklentilerinin de bu yönde olduğunu ifade etti.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, su kesintileri ile ilgili yaptığı açıklamada vatandaşın su sıkıntısı yaşamaması için yeni depo çalışması yaptıklarını vurgulayıp saatli su uygulaması ile sıkıntıya cevap verdiklerini belirtirken vatandaşların da su tüketiminde hakka riayet etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Son dönemlerde ilçemizde de olduğu gibi birçok yerde mevsimsel değişikliklerden kaynaklı ve hem de su tüketiminin bilinçsiz bir şekilde olmasından dolayı ciddi sorunların ortaya çıktığını belirten Yıldız, “Solhan Belediyesi olarak dört yıldır görev yaptığımız ilçemizde iki tane sontaj ve iki tanede kaynak su olmak üzere yaklaşık 320’lik boru kapasite su ilave etmiş olmamıza rağmen maalesef hala Ağustos ve Temmuz aylarında ilçe olarak su sıkıntısı yaşamaktayız. Bunun önlemini alabilme adına mücadelemiz, gayretimiz, çabamız devam ediyor. Şu anda da Yeşilova Mahallemizde Nato bölgesinde Sontajçalışması yapıp yeni bir su çıkardık. 180 tonluk depomuzun kaba inşaatını bitirdik. İnşallah bir haftaya kadarda iç fayansını bitirip suyumuzu depoya aktarıp Yeşilova Mahallemize su verdikten sonra İlçemizdeki su sorununu yüzde seksen, doksan çözmüş oluruz. Tabi biz Solhan Belediyesi olarak; kendi eksiklerimizi, sıkıntılarımız, problemlerimizi biliyoruz. Deyim yerindeyse bu asırda vatandaşlarımıza yaşattığımız su sıkıntısından dolayı biz Belediye olarak vatandaşlarımızdan özür diliyoruz ama vatandaşımızda şunu bilsin ki, biz kayıtsız değiliz, duyarsız değiliz. Kesinlikle yedi/yirmidört vatandaşımızın evinde su akıtmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza karşı bu tür sorumluluğumuzu yerine getirme adına çaba ve gayretlerimizin olduğunu ben bir kez daha ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YILDIZ’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI!

Bazı vatandaşların bilinçsizce su tüketiminde bulunmalarından dolayı diğer vatandaşların da sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Yıldız, halkın su ihtiyacını karşılaması için saatli uygulama ile su verildiğini belirtip şu ifadeleri kullandı: “Şunu hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Birçok insanımız ‘su bize Allah’ın bir lütfüdür’ diye düşünüyor olabilir. Doğrudur, Allah’ın bir lütfüdür. Ancak amacı dışında kullanırsak, israf edersek ve başkaların hakkına girersek Allah bizleri bu lütuftan mahrum da edebilir. Gelinen noktada ülkemizde ve dünyada mevsimsel ve iklimsel değişimleri hepimizin malumudur. Dolayısıyla küresel ısınmadan kaynaklı ciddi problemler var, hepimiz çok net bilmekteyiz. Hepimiz görev ve sorumlukları var. Vatandaşımızdan özellikle istirhamım şudur ki; ne olursunuz bilinçli su tüketimine başvuralım, suyumuzu bilinçli tüketelim. Çünkü bu Allah’ın bahşettiği nimeti israf edersek rabbimiz bize lütfettiği nimeti geri alacaktır. O açıdan ben ne olursunuz diyorum, çağrı yapıyorum: kaçak suyu olan varsa elini vicdanına koysun yanı başındaki komşu içmeye bir damla su bulamazken kendisi eğer kaçak su kullanıyorsa bu bir kul hakkıdır, bunun net olarak bilmesi gerekir. Bu anlamda vatandaşlık görevlerini yerine getirirlerse, yardımcı olurlarsa bizleri de mutlu edecekler. Hem daha yaşanılabilir bir Solhan mücadelemiz olur beraberce hem de bu vesileyle su sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza da inşallah bu sıkıntıyı yaşatmamış olacağız. Bu da Belediye olarak, kurum olarak, kişi olarak boynumuzun borcu diye düşünüyorum. Vatandaşlarımıza saygılarımı, muhabbetlerimi sunuyorum.  İnşallah su sorunu yaşanmayan bir ilçe temennisiyle şükranlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN