• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Başkan Yıldız, Almanya’dan Döndü

31 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1512 defa okundu.
Başkan Yıldız, Almanya’dan Döndü

Almanya’da belediyelerin çalışmalarını yerinde görmek ve Almanya’da bulunan Solhanlıları ziyaret etmek için Almanya’ya giden Başkan Yıldız, Solhan’a döndü.

 Önceki hafta Almanya’ya giden Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, 10 günlük Almanya ziyareti sonrası geçtiğimiz hafta Solhan’a döndü.

Almanya’da belediyelerin çalışmalarını yerinde görmek ve Almanya’da bulunan Solhanlıları ziyaret etmek için Almanya’ya giden Başkan Yıldız, Almanya’da Hamburg ve Berlin kentleri başta olmak üzere birkaç eyaleti gezdiğini ve buradaki çalışmaları incelediğini belirtti.

Almanya’da bulunan Solhanlıları da ziyaret ettiğini söyleyen Başkan Yıldız, “Almanya ziyaretimizde Solhanlı hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Yatırımcı hemşehrilerimize ilçemize gelip yatırım yapmalarını istedik. Yatırım yapacakları durumda belediye olarak imkanlar sağlayacağımızı belirttik. Bu görüşe sıcak bakan hemşehrilerimiz oldu. Ayrıca; Almanya’da çalışmaları inceleyip ilçemizde yapabileceğimiz çalışmalar için fikir edindik. Özellikle ilçemizde sorun olan çöp için çözüm arayışında bulunduk, gözlemlemelerimiz oldu. Almanya’daki sistemi inceleyip görüntüsünü getirip burada uygulayarak çöp sorunumuza çözüm oluşturacağız. Mahalle yolları bile beton asfalt ile yapılmış durumdadır. Alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandığı için teferruatlarla uğraşıyorlar. Almanya Yeşiller Partisi’nden milletvekilliği yapmış Muş Hasköy’den Gıyasettin Sayan ile görüştüm. İş makineleri konusunda bir desteklerinin olup olmayacağı görüşmemizde iş makinesi desteği olamayacağını ancak ambulans desteği olabileceğini belirtti. Belediyemize ait cenaze aracı olduğundan kararsız kaldık. Ancak proje yapılıp uygun görülürse nakdi destek olabileceği de belirtildi.” İfadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN