• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

BAŞKAN SÖNMEZ İSTİFA ETTİ

30 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3965 defa okundu.
BAŞKAN SÖNMEZ İSTİFA ETTİ

Solhanspor Başkanı Ferhat Sönmez kulüp başkanlığı görevinden istifa etti. Sönmez yaptığı yazılı açıklamada: “Yazılan bu büyük hikayenin yeni sayfalara, yeni kahramanlara ihtiyacının olduğunu düşündüğüm için görevimi bırakıyorum.” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler Voleybol 1. Liginde mücadele eden Solhanspor Başkanı Ferhat Sönmez, görevinden istifa etti.

Solhanspor kulübünün kurulduğu ilk günden bu yana çeşitli kademelerinde yer alan ve son iki sezon kulüp başkanlığı yapan Başkan Sönmez, istifasını yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu.

“SOLHANSPOR’A TUTKUYLA BAĞLANDIM”

Sönmez, ‘Teşekkürler Solhan’ başlığıyla paylaştığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Değerli Solhanspor Ailesi; 6 yıllık geçmişi olan kulübümüzün ilk yılından bu anına kadar hep içerisinde yer aldım. Gerek gayri resmi, gerek kulüp menajeri ve gerekse son iki yıl kulüp başkanlığı gibi görevlerim oldu. Bu kulübe girerken her zaman temel felsefem öğrencilerimize ve yöre gençlerimize doğru rol model olup, geleceklerine dair somut hedefler kurmalarını sağlamak oldu. Geriye dönüp baktığımda da şükürler olsun ki tatmin edici geri dönüşler oldu. Solhanspor’a tutkuyla bağlandım, tutkuyla mücadele ettim. Yeri geldi ailemden bile önce geldi. Bu tutku her geçen gün büyüdü ve Solhan’da yaşayan herkesin yüreğinde yer edinmeye başladı. Böylece tüm Türkiye’nin dilinde dolaşan, zaman zaman TV’lere, belgesellere konu olan, zaman zaman ise sosyal medyada yer edinen #Küçükşehrinbüyükhikayesi yazılmaya başlandı. GalatasarayTV’de, Sports TV’de, TRTSPOR’da, TRTKURDİ’de, Beyaz TV’de yer edinmek, Final maçlarımızın canlı yayınlanması ve dünyanın birçok yerinde izlenmesi gurur vericiydi. Bir çoğumuzun sadece televizyonda izlediği ve tutuğumuz takımlar olan Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den, Beşiktaş’tan Solhan’ımıza transfer yapmak ve Beşiktaş JK ile final için aynı sahada rakip olarak mücadele etmek hiçbir zaman unutamayacağımız bir anı olarak kalacak. Solhanspor’un kelimelerle tarif edilemeyecek kadar muhteşem taraftarının, Tayfa-12’nin salonu inleten sesi her zaman gururla hatırlanacak bir şarkı haline geldi. Bugüne kadar bana verilen destek, attığım her adımda varlığınızı daha çok hissetmemi sağladı, sorumluluğumu arttırdı; sevincime, üzüntüme yoldaş oldu. Burada yaşadığım her şey bende silinmez izler bıraktı.”

DESTEKÇİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

“Solhan ve Solhanspor benim vazgeçilmezim olmaya devam edecek” diyen Sönmez, “Yazılan bu büyük hikayenin yeni sayfalara, yeni kahramanlara ihtiyacının olduğunu düşündüğüm için görevimi bırakıyorum. Çok zorluklarla karşılaştım, hiçbir zaman mücadele etmekten kaçmadım, her zaman çok daha iyisi için uğraştım ama özellikle son dönemlerde iyice yalnız kaldığımı hissetmem böyle bir karar almam da etkili oldu. Bana kattıklarınız için başta Belediye Başkanımız Abdulhakim Yıldız’a, AK Parti İlçe Başkanımız Nihat Doğu’ya, Kaymakamımız Fatih Okumuş’a, gece gündüz yanımda olan yönetici arkadaşlarım ve abilerime, dualarıyla sürekli yanımda olan aileme, büyük taraftarımıza ve Tayfa-12’ye, formamızı giymiş tüm sporcularımıza ayrıca isimlerini sayamadığım ve sürecin birçok aşamasında maddi ve manevi kulübün yanında olan gönüldaşlarımıza yürekten teşekkür ederim.”

“UMARIM GENÇLERİMİZE DOĞRU ROL MODEL OLABİLMİŞİMDİR”

Sönmez açıklamasının sonunda ise şu ifadelere yer verdi: “Umarım ki Solhan’ımızı en iyi şekilde temsil etmişimdir, umarım ki gençlerimize doğru rol model olabilmişimdir. Takımın geldiği noktanın, bugüne kadar verilen büyük emeklerin göz ardı edilmemesi ve Solhanspor’umuzun sahipsiz bırakılmaması temennisiyle, İyi dilek ve dualarınızla herkese en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN