• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

BASINI ENGELLEMEYE KINAMA

21 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1376 defa okundu.
BASINI ENGELLEMEYE KINAMA

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı, ulusal ve basın yerel basın mensuplarının karşılaştığı sıkıntılara dikkat çekti. Şanlı, “Basın mensuplarına tehditkâr ifadelerle hakarette bulunmak, hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir” dedi.

  

Haber12 Gazetesi imtiyaz sahibi Murat Çaka’nın ‘Gazeteci misin, nesin S** git’ başlığıyla kaleme aldığı yazının ardından açıklamalarda bulunan Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı, haber alma özgürlüğünün engellenmesini, hakarette bulunulmasını kınayarak, aynı sorumsuzlukların tekrarlanmamasını diledi.

‘HAKARET’ KABUL EDİLEMEZ

Bingöl’de görev yapan basın mensuplarının hakarete maruz kalmalarının kabul edilemez olduğunu kaydeden Şanlı, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Haber12 Gazetesi’nde meslektaşımız Murat Çaka’nın, görevini yaparken yaşadığı sıkıntıları dile getiren yazısı, gazetecilerin yaşadığı sorunları özetler niteliktedir. Birçok arkadaşımız benzer sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Her kesim, basından kendi lehine haber yapmasını, kendi taraftarlığını yapmasını ister. Ancak herkes şunu bilmelidir ki, Bingöl basını birilerini mutlu etmek, birilerini karalamak veya birilerine çanak tutmak için çalışmıyor. Özellikle toplumsal olaylarda arkadaşlarımız, hakaretlere maruz kalmaktadır. Bu hakaretlerin son bulmasını, basın mensuplarına görevini yaparken suçluymuş gibi muamele edilmemesini diliyoruz.

Görevi, halkı doğru bilgilendirmek olan basın mensuplarına tehditvari ifadelerle hakarette bulunmak, hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Herkesi ve herkesimi bu konuda dikkatli olmaya devam ediyoruz. Bingöl Gazeteciler Cemiyeti olarak, meslektaşımızın haber alma özgürlüğünün engellenmesini, hakarette bulunulmasını kınıyor, aynı sorumsuzlukların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN