• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

Başıboş Hayvanlar Gündem Oldu

2 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1156 defa okundu.
Başıboş Hayvanlar Gündem Oldu

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın Başkanlığı’nda yapılan ilçe Koordinasyon Kurulu Toplantısında İlçenin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. Yapılan toplantıda gündemin en önemli maddesi, sokakta dolaşan büyük baş hayvanlar oldu.

 2014 Yılı birinci dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı 26 Haziran 2014 Perşembe günü saat 10.00’da Solhan Öğretmenevi Çay Bahçesinde yapıldı.

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında yapılan toplantıya, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mustafa Özdemir, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve kurum amirleri katıldı.

İlçedeki koordinasyonu sağlamak, sorunları tespit etmek, sorunlara yerinde çözüm bulmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Kaymakam Aydın başkanlığında yapılan İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısında ilçenin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

İlçe genelinde yapılan yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerileri ile kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla İl İdaresi Kanunun 40. maddesi uyarınca Solhan’da 2014 yılı 1. dönem İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Vatandaşlara kamu hizmeti sunduklarını ve bunun kendi görevleri olduğunu belirten Kaymakam Aydın, bu hizmetin yerinde ve zamanında yapılabilmesi için koordinasyona ihtiyaç olduğunu ve bunun için bu toplantıyı yaptıklarını aktardı.

Koordinasyon ne kadar güzel yapılırsa ve iletişim ne kadar iyi sağlanırsa o kadar etkili hizmetin olacağına dikkat çeken Aydın, diğer ilçeler ile mukayese edildiğinde Solhan’da kamu kurumları arasındaki uyumun çok iyi derecede olduğuna dikkat çekti.

Kaymakam Aydın’ın kısa bilgilendirme konuşmasının akabinde ilçedeki hizmetlerin aktarılması, sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

Sırasıyla gündeme gelen başlıklar şöyle,

Korucu noktaların elektrik sorunu

Yaz tatili münasebetiyle okul güvenliği koordinesi

Mera alanlarının korunması ve kullanılması

Arakonak ağaçlandırma ve erozyon koruma çalışmaları

İlçedeki başıboş hayvan sorunu

İçme suyu klorlama işlemi

Hastane poliklinik kapısı karşısında karayoluna cep yapılması

İlçe güneyindeki çöpün kaldırılması

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi yolu yapımı

İlçe pazarı talebinin olduğu

TV vericileri işlevi

İlçenin trafik durumu

Elektrik durumu ve FEDAŞ çalışmaları

İlçeye doğalgaz getirilmesi için yapılması gereken ön çalışmalar

Küpesiz hayvanlar ve ilçedeki hayvanlardan doğan sorunlar konuşuldu.

Başıboş Hayvanlar Gündem Oldu

2014 Yılı birinci dönemi için yapılan İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısında en çok konuşulan konu, ilçede başıboş dolaşan ve trafik güvenliğini de büyük ölçüde tehlikeye sokan büyük baş hayvanlar oldu.

Gerek basına konu olan ve gerekse vatandaşlarca da ilgili kurumlara iletilen başıboş hayvan sorunu gündemin en önemli maddesi olarak görüşüldü.

Hayvan sahiplerinin duyarsızlığından kaynaklanan sorun için çözüm önerileri de masaya yatırıldı. Küpesiz hayvanların dikkat çektiği belirtilen toplantıda küpesiz olan hayvanın aslında yok hükmünde olduğu belirtilirken hayvanlar için ilgili kurumların koordineli çalışma yaparak çözüm getirilmesi görüşüldü.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN