• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

Başıboş Hayvan Sorunu Çözülecek Mi?

17 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1195 defa okundu.
Başıboş Hayvan Sorunu Çözülecek Mi?

İlçenin genel sorunu haline gelen başıboş hayvan sorunu ile ilgili yaptığımız yayımlardan sonra Solhan Kaymakamlığı, ilgili kurumlara yazı yazarak sorunun çözülmesi için çalışmaların yapılmasını isterken sorunun çözümü için Kaymakamlıkça her türlü desteğin verileceği belirtildi.

 Gazetemizin 8 Eylül 2014 tarihli yayımında  “Başıboş Hayvanlar Kazaya Neden Oluyor” başlıklı haber ve aynı sayfada bulunan “Tek Suçlu ‘Sarı İnek’ Mi?” başlıklı Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Abdulgafur Bildik’in yazısında ilçenin başıboş hayvanlarla ilgili sorunu dile getirilmişti.

Solhan Kaymakamlığı tarafında bu yayım ilgi tutularak Solhan Belediye Başkanlığı’na, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bir yazı yazılarak sorun belirtilip çözümü için gereğinin yapılması istendi.

İlgili kurumlara gönderilen yazıda Kaymakamlığın yapılacak çalışmalarda her türlü desteğin vereceğine de dikkat çekildi.

Kurumlara gönderilen yazı, bilgi amaçlı gazetemize de gönderildi. İlgili kurumlara gönderilen yazı: “İlçemizde yayın yapan Solhanın Sesi Gazetesi’nin 08 Eylül 2014 tarihli ve 22 Sayısında geçen “Başıboş Hayvanlar Kazaya Neden Oluyor” başlıklı haber yazısında İlçemizin D-300 karayolu üzerinde sık rastlanan başıboş hayvanların araç trafiğini çok olumsuz etkilediği, başıboş hayvanların trafik kazalarına neden olduğu haber konusu yapılmış ve yetkililerce bu hususta gerekli tedbirlerin alınması gerektiği belirtilmiştir.

İlçemizde şehirler arası trafik akışının da sağlandığı D-300 Karayolu başta olmak üzere diğer yol güzergahlarında başıboş hayvanların çok ciddi tehlike arz ettiği, zaman zaman trafik kazalarına sebebiyet verdiği, bununla birlikte çevre kirliliği ve sağlık açısından da önemli sıkıntılara sebebiyet verdiği gibi bu durumun ilçemizin imajını da olumsuz etkilediği görülmektedir. Özellikle belediye sınırları içerisindeki bu sorunun önüne geçilebilmesi için başta belediye olmak üzere ilçedeki diğer ilgili kurumlarımızın işbirliği ile konuya gereken duyarlılığın gösterilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu nedenle, ilçemizdeki bu önemli sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulması için başta belediye olmak üzere ilgili kurumlarımızın bu konuya gereken hassasiyetin gösterilmesini, gereğinde kaymakamlığımızca bu hususta her türlü desteğin verileceğini hususunda Birgi ve gereğini rica ederim.”

Konuyla ilgili çalışmaların başlatılması istenen yazıda belirtilenler ile ilgili kurumların harekete geçip soruna kesin çözüm üretmeleri beklenmektedir.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN