• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

Başarısızlık İçin Bir Bahane Yok

29 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1385 defa okundu.
Başarısızlık İçin Bir Bahane Yok

Okullarının Anadolu Lisesi olması ile TEOG’dan başarılı öğrencilerin de artık tercih ettiğini ve yeni yapılan okulda eğitim öğretimi aksatacak bir eksikliklerinin de olmadığını söyleyen Çalışkan, başarısız olmak için bir bahanenin olmadığını ve başarısızlık olursa bunun da öğretmen, veli ve öğrencinin ortak başarısızlığı olduğunu ifade etti.

 Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zülfü Çalışkan, yeni yapılan okulda eğitim öğretime başladıklarını ve öğretmen açıklarının da olmadığını belirtti.

Okulun fiziki ve eğitim durumu ile ilgili değerlendirmede bulunan Çalışkan, “Öğretmen açığımız yoktur. İnşaat, Mobilya, Metal, Elektrik, Çocuk Gelişimi, Bilgisayar ve Motor alanlarında eğitim öğretime devam ediyoruz. 484 öğrenci ile 42 öğretmen ve idarecimiz bulunmaktadır. 2014-2015 eğitim öğretim yılında 272 kontenjan verildi ve 255 öğrencimizin dokuzuncu sınıflara kaydı yapıldı. İnşaat ve Motor alanlarında 9’uncu ve 10’uncu Sınıflarda öğrencilerimiz olurken diğer alanlarda ise 9’uncu, 10’uncu, 11’inci ve 12’nci Sınıf öğrencilerimiz ile eğitim öğretime devam ediyoruz. Okulun Anadolu Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumu olmasıyla TEOG sınavlarında başarılı öğrenciler de okulumuzu tercih ederek gelmeye başladı. Bu da okul başarısını etkileyecektir. Eğitim binamızda hiçbir eksiğimiz bulunmamaktadır. Tamamen yenilenmiş halde eğitim öğretime başladık.” İfadelerini kullandı.

Başarısızlık İçin Bir Bahane Yok

Pansiyon için açtıkları I. Mahalli sınav sonucunda 150 öğrenci aldıklarını ve açık olan kontenjanı da II. Mahalli sınav ile doldurmayı amaçladıklarını söyleyen Çalışkan, “Pansiyonda bazı eksikliklerimiz bulunmaktadır. Bu eksikliklerimizi talep ettik ve önümüzdeki günlerde bunlar da giderilecektir. Bu eksikliklerimizin de giderilmesi ile pansiyonda da bir sıkıntımız kalmayacaktır. Atölyelerin makine parkında bazı eksikliklerimiz bulunuyor ancak bu eksiklikler eğitim öğretime engel durumda değiller. Okulun eğitim öğretimde hiçbir bahanesi yoktur. Burada başarısızlık olursa; Öğretmen-Veli-Öğrencinin ortak başarısızlığı olacaktır. Çünkü öğretmen eksiğimiz yok, atölyelerde bazı eksikliklerimiz olsa da eğitim öğretimi aksatacak eksiğimiz yoktur. Bundan dolayı başarısızlık için bir bahanemiz de yoktur.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN