• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

BAŞARILILAR GEZİYE GÖTÜRÜLDÜ

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
779 defa okundu.
BAŞARILILAR GEZİYE GÖTÜRÜLDÜ

Solhan Kaymakamlığı desteği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki eğitim kurumlarında başarılı olan öğrenci ve öğretmenler geziye götürüldü. Elazığ iline düzenlenen geziye 115 kişinin katıldığı belirtildi.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede faaliyet gösteren eğitim kurumlarında öğrenim gören ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)’a girip başarılı olan öğrenciler ile sportif yarışmalarda derece elde eden sporcu öğrenciler ve branşları bazında ilçede birinci olan öğretmenlere yönelik bir gezi düzenledi.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen gezi masrafların Solhan Kaymakamlığı tarafından karşılandığı belirtildi.

Konu ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasında şu bilgiler aktarıldı:

“TEOG ve sportif alanda başarılı olan öğrenciler ile branşları bazında ilçe birincisi olan öğretmenlere gezi yapıldı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında TEOG Sınavlarına girerek başaralı olan ilçemiz 8. sınıf öğrencileri ile sportif yarışmalar kapsamında bölge yarışmalarında ve Türkiye yarı finallerine katılıp başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek, yakın çevrelerini tanıma, tarihe, kültüre ve doğaya karşı sahiplenme, toplumun sosyal ve kültürel değerlerini tanımaları, alttan gelen öğrencilerin motivasyonlarını artırmak amacıyla Solhan Kaymakamlığınca 103 öğrenci ve 12 idareci ve öğretmene gezi düzenlendi.

Gezi için sabah saat 5.30 da Solhan’dan yola çıkılmış olup saat: 9.00’da Harput’ta kahvaltı yapıldı. Harput’un tarihi yerlerinden; Süt Kalesi, Arap Baba Türbesi, Nadir Baba Türbesi, Harput Ulucami ve Harput Buzul Mağarası ziyaret edildi. Saat: 14.30’da Keban Çırçır Şelalesi’nde Öğle yemeği yenildi. Saat: 16.00’da Elazığ Kültür Park ziyaret edildi. Saat: 17.00’de dönüş yapıldı.

Gezi İlçe Milli eğitim Müdürümüz Fevzi Aktaş başkanlığında yapılmış olup gezinin yapılmasında tüm maliyeti karşılayan Solhan Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş Bey’e teşekkürlerimizi sunarız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN