• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

Başarılı Öğrencilere Altın Ödülü

26 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1362 defa okundu.
Başarılı Öğrencilere Altın Ödülü

Her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı öğrencileri ödüllendiren Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, TEOG sınavında aldıkları puan sonucu dereceye giren 10 öğrenciyi altın ile ödüllendirdi.

 Solhan’daki eğitim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrenciler birçok alanda olduğu gibi Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’da da başarılarından söz ettirmeye devam ettiler.

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’un ilk basamağında Solhan’da derece giren 10 öğrenciyi makamında kabul etti.

Öğrencilerin başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Aydın; "Başarıyı kovalayan bir ilçede yöneticilik yapan birisi olarak başarının önündeki tüm engellerin ortadan kalkmasını sağlamak temel vazifemiz. Bugün ilçemizde bir gurur tablosu yaşanıyor. Öğretmen arkadaşların gayreti, öğrencilerimizin çalışma azmi ve velilerimizin de desteği başarımızın en büyük etkenidir. Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nda öğrencilerimizden Berfim Rana Tunç 120’de 120, Zeren Şeyma Bingöl öğrencimiz de 120’de 119, şuan burada bulunan diğer 8 öğrencimizde 114 soru ve üzerinde net yaptı. Hiçbir başarı tesadüf değildir. İkinci sınava daha sıkı çalışmanızı istiyorum, sizler okulunuzda, çevrenizde biraz daha farkındalık oluşturdunuz. Elde edilen bu başarı sadece okul ya da öğrenci değil, okul-veli ve öğrenci birlikteliğinden gelen bir başarıdır. 2. ortak sınavda da başarımızın yükseleceğine dair olan inancım tamdır. Bize bu gururu ve heyecanı yaşatan öğrencilerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Öğrencilerle yakından ilgilenen ve geleceğe dair hedeflerini soran Kaymakam Aydın,  öğrencilerin göstermiş oldukları başarının sıradan bir başarı olmadığını ve başarılarının devamını beklediğini dile getirdi. Öğrenciler de Kaymakam Aydın’a ilçedeki tüm öğrenciler adına eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

Aktaş, Öğrencileri Ödüllendirdiği İçin Kaymakam Aydın’a Teşekkür Etti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ise; “Kaymakamımızla beraber okullarımızda dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdik. Bizleri onurlandıran, öğrencilerimize ödül veren Kaymakamımız Sayın Şeref Aydın’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarısında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma da bu başarıdan dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Ödül törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kamuran Uğur ve Zülfü Çalışkan ile okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN