• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

BARIŞ’TAN SOLHAN BASININA ZİYARET

17 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
915 defa okundu.
BARIŞ’TAN SOLHAN BASININA ZİYARET

HÜDA PAR’dan Bingöl Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunan Muhsin Barış, Solhan’da faaliyet gösteren yerel gazeteleri ziyaret etti. Barış, “HÜDA PAR’dan aday adayı olmamın sebeplerinden birincisi; İslami bir toplum inşaa edecek bir parti olması ve bunu da yine adalet ve kardeşlik temeli üzerine bina ederek yapacak olmasından dolayıdır.”

Solhan’da faaliyet gösteren Çağrı Derneği Başkanı Barış, HÜDA PAR’dan Bingöl Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunduktan sonra Solhan’daki yerel gazeteleri ziyaret etti.

Basının insanların haber almasında en önemli kurumlardan biri olması ve çok önemli görevler üstlenmesinden dolayı HÜDA PAR Aday adayı olarak Solhan basınını ziyaret ettiklerini belirten Barış, şunları ifade etti:

“HÜDA PAR’dan aday olmamın sebeplerinden birincisi İslami bir toplum inşaa edecek bir parti olması ve bunu da yine adalet ve kardeşlik temeli üzerine bina ederek yapacak olmasından dolaydır.Öncelikle hepimiz Hz. Adem ve Hz. Havvanın çocukları olarak kardeşiz. Hayatın asıl gayesi yardımlaşma, dayanışma ve kardeşliktir. Bütün insanlık olarak Hz. Adem’in çocukları olmamız hasebiyle dayanışma ve kardeşliği tesis etmeyi kendimize görev ve sorumluluk olarak almış barış, kardeşlik ve huzurun tesisi için çalışacağız. ‘Kardeş kardeşe zulüm etmez, darda kaldığında onu yalnız bırakmaz’ ilkesini ihya ederek ve bu değerlere sahip çıkan bir toplumu inşaa edeceğiz, bunun mücadelesini vereceğiz. İkincisi ise adaleti tesis edecek bir parti varsa bunun HÜDA PAR olduğuna inanıyorum. Öncelikle HÜDA PAR, Adaletin hiç bir şeye feda edilmeyeceğine inanan ve bunu bütün insanlık için isteyen ve bunu parti programının en öncelikleri arasına koymasından dolayı yine de HÜDA PAR, adaletin yeniden tesis edilmesini birinci hedefi olarak görür. İşte bundan dolayı HÜDA PAR’dan aday adayı oldum. Üçüncü olarak mazluma ve mağdurlara sahip çıkacağına, zulmü kaldırıp herkese haklarını vereceklerine inandığım partinin HÜDA PAR olmasıdır. Özellikle Türkiye’deki kapitalist ekonomik dengesizliğin adaletsizliğini STK başkanlığı yaptığım süre içinde en acı bir şekilde gördüm ve yaşadım. Özellikle asgari ücretin çalışanlarınbirlikte geçimlerini en iyi bir şekilde yapabilecek dereceye yükseltip altına endekslenerek ortadan kaldırılarak ortaya koymasından dolayı HÜDA PAR’ın güçlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Adaletin bir kişiye 40 pay, 40 kişiye de bir pay verilerek sağlanmayacağını, bu sistemin değişmesi gerektiğine inandığım bunu da HÜDA PAR’ın değiştireceğine inancım tamdır.Özellikle bu günlerde siyonist hükümetin ve zalim ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşımasını kınıyor, lanetliyor, her Müslümanın Filistinlilerin yanında olmasını şeref ve izzet olduğunu ilan ediyor ve yöneticilerimizin derhal Kudüs’ü Filistinin başkenti olarak tanıması gerektiğini, siyonist terör şebekesiyle bütün ilişkilerini kesmeye hükümeti davet ediyorum.Bütün bunları yapabilecek partinin HÜDA PAR olduğunu bildiğimden HÜDA PAR’dan aday adaylığı için başvurdum. Bu sürecin İslam ümmetine, Solhan halkına hayırlara vesile olmasını aziz ve hakim olan Allah’tan diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN