• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

Baluken Solhanlılarla Bayramlaştı

4 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1064 defa okundu.
Baluken Solhanlılarla Bayramlaştı

Ramazan Bayramı’nı Bingöl’de geçiren HDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, bayramlaşma için Solhan’a geldi. Solhanlılar ile bayramlaşan Baluken, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Rojava ile ilgili konuştu.

 Ramazan Bayramı’nı Bingöl’de geçiren Hakların Demokratik Partisi HDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, bayramlaşma için Solhan’a geldi. Şeyhanoğlu Çay Bahçesinde vatandaşlar ile bir araya gelip sohbet eden Baluken, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Rojava ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Vatandaşların bayramını kutlayan ve birlik beraberlik içinde bir bayramın geçmesi temennisinde bulunan Baluken, 10 Ağustos 2014 günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili konuşurken HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’a teveccühün büyük olduğunu vurguladı.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)’nin yerel siyasette aktif olacağını Hakların Demokratik Partisi’nin ise genel siyasette aktif olacağını anımsatan Baluken, 10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimini için, Kürdistan`ın genelinde çok kapsamlı ve güçlü planlamaların olduğunu söyledi.

Kendilerine karşı ön yargılı olan Türkiye cephesi ile ilgili planlamalar ortaya konulduğunu vurgulayan Baluken, Türkiye’de Soma’dan tutun İstanbul’a, Bursa’dan tutun Antalya’ya kadar HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’a karşı muazzam bir teveccühün olduğunu söyledi.

Kamuoyunun adaylarına karşı müthiş bir ilgisi olduğunu, Cumhurbaşkanı adaylarının herkesi kapsayıcı ve beraber yaşama adına kucaklayıcı olduğunu söyleyen Baluken; Kürt özgürlük mücadelesine karşı bugüne kadar var olan önyargılarında hızla tükenmeye gittiğine dikkat çekti.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına ve Rojava’ya da değinen Baluken, Rojava devriminin kendileri için önemli olduğunu ve bu anlamda ortaya çıkan olgunun yeni olmadığını ve yıllardır var olduğunu belirtirken Mazlum halkları hepsini aynı gördüklerini dile getirip Türkiye’de Filistin’e sözde destek verildiğini ve İsrail mallarının boykot edildiğini ancak AK Partili yetkililerden hala Coca Cola’nın ticaretini yapanların var olduğunu dile getirerek bu konuda samimi olunmadığını ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN