• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

Bakan’dan Başkanlara Teşekkür?

8 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1542 defa okundu.
Bakan’dan Başkanlara Teşekkür?

Solhan’a gelen Bakan Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanlığı Binasında düzenlenen programda Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu ile Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaket verdi.

 Hafta sonunu Bingöl’de geçiren Bakan Yılmaz, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, İl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin ve Ak Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Yücel Barakazi ile birlikte Solhan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Solhan Belediye Başkanı’na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmek için Solhan Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Yılmaz, burada Başkan Çavuşoğlu’ndan övgü ile bahsedip teşekkür etti.

Çavuşoğlu, Yaptığı Hizmetleri Anlattı

Yapılan ziyarette iki dönem Solhan Belediye Başkanlığı yapan Niyazi Çavuşoğlu, yaptığı çalışmaları kısaca anlattı.

Solhan’da iki dönem belediye başkanlığı yapan ve iki dönemde yaptıklarını kısaca anlatan Solhan Belediye Başkanı Çavuşoğlu, “İki dönem ilçeme hizmet etmeye çalıştım. Altyapı, kanalizasyon ve su sorunları vardı. Öncelikle eksiklikleri tespit ettik. Daha sonra gerek AB hibe desteğiyle ve gerekse belediyemizin kaynağı ile 40 kilometre kanalizasyon çalışması yaptık. İlçemiz geniş bir alana sahiptir. 13 kilometre uzunluğunda ve 8 kilometre genişliğinde bir alana sahip olan ilçemizde 25 kilometre kanalizasyon arıtma tesisi ile beraber yapılması projelendirilmiştir.  İçme suyu; Kasman, Yayla ve Çınarcık ilave isale hattı yapıldı. Önemli düzeyde su sıkıntısı bulunmaktaydı. Yapılan çalışmalar ile büyük ölçüde sorun çözüldü. Su israfı ve su kaynaklarındaki geçici azalmalardan dolayı azalan su için ise sondaj yapılmak sureti ile çözüm getirildi.  Günlük 25 bin parke, burdur ve oluk taşı fabrikamızı 2005 yılında devreye soktuk. Yoğun yerleşim alanları, cami, okul ve resmi kurum yollarını öncelikli olarak yaptık. Solhan geniş bir alana sahip olduğundan yapılan yol kadar da daha yola yapımına ihtiyaç duyulmaktadır.. SODES projeleri kapsamında 4 mahallemize 4 park yaptık. Belediye imkânları ile şehir girişinde park ve yeşil alan çalışmaları gerçekleştirdik. Yılın başarılı belediye başkanları anketinde yüzde 85 oranında halkımızdan memnuniyet desteği aldık.  Halkımızın eksik gördüğü kısmın ise sosyal alanlar olduğunu öğrendik. Aldığımız hibe, kredi ve belediye kaynaklarımızı da kullanarak kültür merkezi yaptık.  Halk Eğitim Merkezi Kursları ve Halk Kütüphanesi de kültür merkezinde olacaktır. Sosyal alanda ise kadını istihdam projesi yaptık. Spora destek verdik. Sünnet organizasyonları, öğrencilerimize yönelik moral organizasyonları ve konserler tertip ettik. İlçe merkezinde trafik sorunu vardı. İlçe garajını yaparak ve bu garaja giden köy bağlantısında bir köprü yapımını tamamladık. İlçe garajının faaliyete girmesiyle çarşı merkezindeki trafik sorunu çözülmüş olacaktır.  İlçeden geçen bir araç karayolu rahatlıkla kullanır, varsa ihtiyaçlarını rahatlıkla temin edebilecekler. Belediye başkanı olduğumda ilk icraatım; daha önce ihtiyaçlara cevap vermeyerek kapatılan mezbahanın yakınında modern ve hijyenik bir mezbahane yaptık. Mezbaha yakınlarında ilçe garajı yapıldığı için başka bir yere yeni bir mezbahanenin yapılmasına gerek duyulmaktadır. Yaptığımız hizmetleri kısaca izah ettikten sonra ilçem adına her daima bize destek veren Sayın Bakanımıza, geçmiş dönemdeki milletvekillerimize mevcut milletvekilimize, vali bey şahsında Bingöl’deki tüm kurumlara, ilçede ise kaymakam bey şahsında ilçedeki tüm kurumlara,  belediye meclis üyeleri ile belediyede çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı yapan başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, ilçe teşkilatımıza ve özellikle çalışmalarımızda bize sabır gösterip destek sunan Solhan halkına teşekkür ediyorum.”  şeklinde konuştu.

Yılmaz, “Niyazi Bey, Başarılı Bir Başkandır”

Başkan Çavuşoğlu’nun konuşmasının akabinde söz alan Bakan Yılmaz, Başkan Çavuşoğlu’nu Bakanlık ve Milletvekillik görevlerinden önce tanıdığını ve koşturan, proje üreten bir başkan olduğunu söyledi.

Başkan Çavuşoğlu’nun çalışmalarını yıllardır takip ettiğini ve güzel hizmetlerden ötürü takdir ettiğini söyleyen Bakan Yılmaz, “ Türkiye, Cumhurbaşkanlığı krizi yaşadığında Niyazi Bey demokratik bir tavır ortaya koydu. Daha sonra partimize geçtiği için kendisine teşekkür ediyorum. İkinci döneminde Ak Parti’den aday oldu ve seçildi. Yine çabalayıp koşturdu. Başkanımıza teşekkür etmek için Solhan’a geldik.  Kendisinin görevi tadında bırakması çok önemlidir. Kendisine teşekkür ediyorum. Tek başını hizmet olmuyor. Ekip çalışması gerekiyor. Niyazi Bey de kurumlarla uyum içinde olup güzel diyalog içerisinde olmasını gördük. Kim başkan olursa olsun inşallah Niyazi Bey’in tecrübe ve bilgisinden yararlanır.  Belediye başkanı iki kriterle tanıyabiliyoruz. Birincisi bütçeyi nasıl harcadığı, ikincisi ise; bütçe dışında bir kaynak temin edip, proje üretebilmiş mi? Niyazi Bey’in ikisini de iyi yaptığını görüyoruz ve başarılı bir başkandır.”  

“2014, Türkiye’nin Kader Yılıdır

Solhan’a yapılan hizmetlerden de bahseden Bakan Yılmaz, “Solhan’da duble yol, 50 yataklı devlet hastanesi, küçük sanayi sitesi, eğitim ve yurtlara yapılan önemli yatırımlar oldu. Gençlik merkezi yatırım programına alındı meslek yüksekokulu ile Solhan üniversite kenti olacak. Solhan’a pozitif ayrımcılık yapıldı. İlçe başkanımız bir dosya ile geldi. Bu dosyada talep edilenleri yüksek oranda yaptık. Yüzenada gibi bir değeri var Solhan’ın… Yüzenada etkinliği ile Solhan ve Bingöl’ün tanıtımı oldu. İnşallah Başbakanımızı da bir gün Yüzenada’ya getireceğiz. 2014, Türkiye`nin kader yılıdır. Son 10- 11 senedir Türkiye çok önemli mesafeler aldı. Demokraside, dış politikada, sosyal politikada bunları anlatmamıza gerek yok. Türkiye çok şükür borçlarını azaltan bir ülke konumundadır. Daha önce Türkiye’yi IMF ye borçlu hale getirilmişti. Çok şükür şuan IMF’ye bir tek kuruş borcumuz kalmadı. Üstüne üstlük Türkiye IMF’ye borç veren bir ülke haline geldi” şeklinde konuştu.

2014’te büyük fotoğrafın görülmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, İlçe ve Belde adayları hakkında sorulan soruya ise ne zaman açıklanacağı bilgisinin olmadığını ancak Başbakan Erdoğan’ın Türkiye’ye dönmesi ile açıklanabileceği düşüncesinde olduğunu aktarırken aday belirlemede fikirlerine başvurulduğunu ancak son sözü Başbakan Erdoğan’ın söyleyeceğini aktardı.

Başkanlara Plaket Verildi

Solhan Belediye Başkanlığı Hizmet Binası’ndaki programın akabinde Bakan Yılmaz, Ak Parti İlçe Teşkilatı Binasına geçti. Ak Parti İlçe başkanı Nihat Doğu, Solhan’a yapılan hizmetlerden kısaca bahsettikten sonra Bakan Yılmaz, programda Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu ile Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaket verip yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederken kendi istekleri ile tekrar aday olmamalarının önemli olduğunu ve taktir edilecek bir davranış olduğunu kaydetti.

Çalışan, Hizmetleri Aktarıp, Destek Verenlere Teşekkür Etti

Son olarak Arakonak Belde Belediyesi’ne geçen Bakan Yılmaz’a Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan, iki dönem yaptığı hizmetleri hakkında bilgi verdi.

2004 yılında seçildiğinde Arakonak’a bir ekmek fırını açtıklarını, hibe desteği ve belediye kaynaklarını kullanarak kanalizasyon altyapısı, su ve yol hizmetlerini yürüttüğünü söyleyen Çalışan, öğrencilere ve eğitime büyük destek verdiklerini aktarırken, hizmetleri yürütmede başta Solhan Belediye Başkanı ve Bingöl Belediyesi’nin desteğini aldıklarını belirtti.

SODES desteği ile bir kütüphane kurduklarını ve kütüphanelerinde kitap hizmetinin yanı sıra internet hizmetini de verdiklerini aktaran Çalışan, her yıl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kurslarına da destek verdiklerini aktardı. Hizmetlerde kendilerine destek veren İl ve İlçe kurum amir ve çalışanlarına da teşekkür eden Çalışan, belediyedeki çalışma arkadaşlarına da teşekkür etti.

“Arakonak’a Hizmet Etmek İçin Çok Gayret Gösterdi”

Başkan Çalışan’dan sonra konuşan Bakan Yılmaz, Başkan Çalışan’ın Arakonak’a hizmet etmek için çok gayret ettiğini dile getirdi.

Bakan Yılmaz, “Nazmi Bey, çabalayıp koşturan bir başkandır. Başkan’ımız hizmet edip daha sonra kendisi ben artık aday olmayacağım diyerek önemli bir şey yapmıştır. Biz de kendilerine teşekkür etmek için ziyaret ettik” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN