• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

Bakan Yılmaz’dan Teşekkür Ziyareti

18 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1066 defa okundu.
Bakan Yılmaz’dan Teşekkür Ziyareti

10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Solhan’a gelen Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, İlk defa milletin doğrudan Cumhur Reis’ini seçtiğini anımsatıp Solhan’da verilen yüzde 82’lik destekten dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan ve Türkiye’de İlk kez yapılan Cumhurbaşkanlığı halk oylaması için sandığa giden Solhanlıların Yüzde 81,69 oranı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana tercihini kullandı.

Solhanlıların Erdoğan’a verdiği destek için Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, teşekkür ziyaretinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun’un eşlik ettiği Bakan Yılmaz, Şeyhanoğlu Çaybahçesinde bulunan Solhanlılara hitaben kısa bir konuşma yaparak desteklerinden dolayı Solhanlılara teşekkür ettiğini ifade etti.

“Bütün Türkiye için milletimiz için demokrasi için hayırlı olsun” ifadeleri ile konuşmasına başlayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Hep üzerinde duruyorduk bir turda bu iş bitsin diye. Elhamdulüllah birinci turda bitti. Artık ikinci turada gerek kalmadı. Cumhurbaşkanımız beli oldu. Recep Tayyip Erdoğan, yıllardır bu millete bu ülkeye hizmet eden başbakanımız bundan sonra 12’ci ve ilk seçilmiş ve doğrudan seçilmiş cumhurbaşkanı olarak yine Milletimize hizmet etmeye devam edecektir inşallah. Bingöl halkına tabi müteşekkiriz.  Yüzde 65’in üzerinde bir oy oranıyla başbakanımıza destek verdiler. Solhan halkına özelikle daha çok müteşekkiriz. Solhanlılar yaklaşık olarak yüzde 82’lik bir oyla destek oldular. Solhanlılardan Allah razı olsun, tebrik ediyoruz. Çok şükür huzur içinde bir seçim oldu. Solhan da huzur içinde bir seçim yaşamış olduk. Buna katkıda bulunan kamu görevlilerine de çok teşekkür ediyoruz. Hiçbir sıkıntı yaşamadan, vatandaşımız oyunu kulanmış oldu. Solhan öteden beri hep bu duruşuyla bildiğimiz gerçekten çok değerli bir ilçemiz, biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Solhan’a, Solhan halkına layık olmaya çalışacağız, hizmet etmeye çalışacağız. Bugüne kadar yaptığımız gibi hemen seçimin arkasından gelip bu sevinci paylaşmak istedik doğrusu. Sizlerle birlikten bir çay kahve içelim sohbet edelim hem de bu sevinci hep birlikte paylaşalım. Solhan’ı tekrar tebrik ediyorum Allah hayırlı mübarek etsin diyorum.”

Konuşmasının akabinde vatandaşlarla sohbet eden Bakan Yılmaz, yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle eski Türkiye’nin geride kaldığını, Yeni Türkiye’nin 11 Ağustos’tan itibaren inşa edilmeye başlandığını belirtirken bu seçimle yeni Türkiye’nin kazandığını eski Türkiye’yi özleyenlerin 13-14 tane parti bir araya geldiklerini anımsatarak sonucun ortada olduğunu ve eski Türkiye’nin kaybettiğini ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN