• Dolar Alış / Satış: 8.306 / 8.321
  • Euro Alış / Satış: 9.998 / 10.016
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:07
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:16
  • Akşam: 19:24
  • Yatsı: 21:03

Bakan Yılmaz’dan Erdoğan’a Destek Çağrısı?

14 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1296 defa okundu.
Bakan Yılmaz’dan Erdoğan’a Destek Çağrısı?

Solhan Belediyesi’nin iftar programına katılan Kalkınma Bakanı Yılmaz, katılımcıların Ramazan ayını tebrik ederken 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi birinci turu için de destek talebinde bulunup seçimin ikinci tura kalmasının masraf ve zaman kaybı olduğunu ifade etti.

 Solhan Belediye Başkanlığı tarafından 7 Temmuz 2014 Pazartesi günü Solhan Düğün Salonu’nda iftar verildi.

Verilen İftara, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Ak Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner ile Ak Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, Solhan Belediyesi eski Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, diğer yetkililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, katılımcılara iftar programlarına katılımlarından ötürü teşekkür ederken Ak Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, Ak Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş ve Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan birer selamlama konuşması yaptılar.

İftar öncesi katılımcılara seslenen ve 10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde, cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen Kalkınma Bakanı Yılmaz, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Bu işi ikinci tura bırakmayalım. İkinci tur demek masraf demek zaman kaybı demektir. Yurt içinde yurt dışında bir sürü insanın boş yere uğraşması demek. İnşallah ilk turda güçlü bir şekilde gidelim, Başbakanımıza, 12. Cumhurbaşkanı adayımıza hep birlikte destek olalım" dedi.

Geçmişte cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hep "birilerinin ortalığı karıştırdığını" dile getiren Bakan Yılmaz, "Memleketin başına bir sürü sıkıntılar açtılar, istikrarımızı bozdular. Onun üzerine bir referanduma gittik. 2007’deki referandumda sizler artık cumhurbaşkanını ‘halk seçsin’ dediniz. Şimdi ise ilk defa bu cumhurbaşkanını sizler seçeceksiniz. Şimdiden hayırlı Uğurlu olmasını temenni ediyorum. Dün Genç’te söyledim bugün burada da tekrar etmek istiyorum: İkinci tura inşallah bu işi bırakmayalım. İkinci tur demek masraf demek zaman kaybı demek, yurt içinde, yurt dışında bir sürü insanın boş yere uğraşması demek. İnşallah ilk turda güçlü bir şekilde gidelim, Başbakanımıza 12. Cumhurbaşkanı adayımıza hep birlikte destek olalım. Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede adeta sessiz bir devrim yaptı. 12 yılda büyük hizmetler yaptı. Sadece fiziki hizmetler değil, yollar hastaneler, okullar vesaireler. Sadece onlar değil, insanlarımızın inanç hürriyeti anlamında, fikir hürriyeti anlamında, kendi kimliğini, kültürünü daha rahat yaşaması anlamında da birçok reforma imza attı. İnşallah bizde 10 Ağustos’ta sandığa gidip Başbakanımıza çok güçlü bir şekilde destek olacağız. Bingöl’ün tarihi bu anlamda çok parlak bir tarihtir. 12 Eylül Anayasası’na gösterdiği tavır, yine 2010 referandumunda gösterdiği tavır hep ortadadır. Biz de inşallah 10 Ağustos’ta buna cevap vereceğiz. Başbakanımıza Bingöl’den, Solhan’dan çok güçlü bir destek vereceğiz."

Yılmaz’ın konuşmasının akabinde yapılan dua ile iftar yapıldı. İftar sonrası Bakan Yılmaz ve beraberindekiler Solhan Erbakan Caddesi’nde bulunan Şeyhanoğlu Çaybahçesi’nde vatandaşlarla bir araya gelip çay içip sohbet ettiler. Burada vatandaşların sorunlarını da dinleyen Yılmaz, yetkililerden sorunlarla ilgilenmelerini istedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN