• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

Bakan Yılmaz’dan Başkan Ariç’e Hakedilen Övgü

8 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1127 defa okundu.
Bakan Yılmaz’dan Başkan Ariç’e Hakedilen Övgü

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl’e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, temasları kapsamında geldiği Genç ilçesinde, Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’i makamında ziyaret etti. Başarılı çalışmalarından ötürü Başkan Ariç’i tebrik eden Bakan Yılmaz, gündemdeki konuları da değerlendirdi.

 Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın Genç ziyaretinde Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, Genç Emniyet Müdürü Abdullah Atagün, Bingöl Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Barakazi, Genç BİNTSO Başkan Vekili Cemal Sayılır ile kamu kurum amirleri eşlik etti.

 

Gerçekleşen ziyarette Bakan Cevdet Yılmaz’a yaptığı çalışmalar hakkında hazırladığı sunumu takdim eden Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, belediye araç parkından, alt yapı-üst yapı çalışmaları, sosyal-kültürel-sportif alandaki çalışmalarını aktardı. Görev süresi içinde üzerinde fazlaca durmasına rağmen gerçekleşemeyen çalışmaları da aktaran Başkan Ariç, bu çalışmalar için gelecek belediye başkanına yardımcı olunmasını arzu ettiğini dile getirdi.

 

“Abdurrahim Bey’i Tebrik Ediyorum”

 

Genç belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’in ne kadar gayretli olduğuna kendisinin şahit olduğunu belirten Bakan Yılmaz, Genç ilçesindeki altyapı, üstyapı, sosyal, sportif ve kültürel alanlardaki başarılı çalışmalardan ötürü Başkan Ariç’i tebrik ettiğini söyledi. Bakan Yılmaz: “Şahsınızda Sayın Belediye Başkanımız Abdurrahim Ariç ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Hakikaten de yaptığı çalışmalara ve gayretine kendimiz bizzat şahit olduk. Görev süresi içinde çok önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Kendisine tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Genç, Yapılan Hizmetlerden En Fazla Faydalanan İlçemiz Oldu”

 

Genç ve Bingöl’ün bir birine yakınlığından dolayı Bingöl’de yapılan Bingöl Havalimanı, Bingöl Organize Sanayi Bölgesi ve TOKİ içmeler konutlarından Genç’in fazlası ile faydalandığına dikkat çeken Bakan Yılmaz, aynı şekilde yapımı tamamlanan Gülbahar barajının da Genç ve Bingöl ovasının sulanmasında önemli rol oynayacağını da söyledi. Genç-Bingöl karayolunun toplulaştırma sorunundan dolayı belirli bir süre aksadığını belirten Bakan Yılmaz, mevcut sorunun bu yıl çözüleceğini ve çalışmların yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

 “Genç’e başarılı kaymakam”

Genç Kaymakamı Abdullah Köklü’yü Artvin temaslarından bilip tanıdığını belirten Bakan Yılmaz:” Genç Kaymakamımızı Artvin’deki ziyaretlerden biliyorum. Kendisi, görev yaptığı Artvin ili Şavşat ilçesinde ortaya çıkardığı başarılı projeleri inşallah Genç ilçemiz içinde ortaya çıkaracaktır. Sayın Kaymakamımız Genç ilçemize atandığında bizleri ziyaret etti ve Genç’e yapmak istediği çalışmalardan bahsetti. Bizlerde elimizden geldiğince kendisine yardımcı olacağız” dedi.

 

“Bingöl Halkı Özellikle Zazalar, Başbakan’ın Arkasındadır”

 

"Türkiye’de bir takım hadiseler yaşanıyor. Burada ben şunun altını çizmek istiyorum Bingöl halkı, Genç halkı sonuna kadar Başbakan’ın ve Ak Partinin arkasındadır. Kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın birileri Türkiye’nin önünü kesmeye çalışabilir, Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsız olanlar olabilir huzurundan rahatsız olanlar olabilir bir çözüm süreci devam ediyor bunun getireceklerinden Türkiye’nin çok daha ileri noktalara gideceğinden rahatsız olanlar olabilir ama Bingöl halkı özellikle Zazalar Başbakan’ın arkasındadır onu özellikle vurgulamak isterim. Geçen gelişimde de ben bunu çok gördüm vatandaşımızdaki bu tavrı bugünde aynısını görüyoruz. Türkiye’nin birliğe beraberliği kardeşliğe ihtiyacı var. Hep birlikte ülkemizi daha iyi yerlere götürmemize ihtiyacımız var. Son 11 yılda gerek demokrasi gerekse ekonomi, sosyal hayat, dış politika’da önemli mesafeler aldık. Şimdi önümüzde 2023 vizyonu var. Türkiye’yi dünyada daha ileri noktalara götürmek istiyoruz İslam Alemi başta olmak üzere bütün dünyada Türkiye’nin çok farklı konuma geldiği ortada ama çok daha bir yere taşımak istiyoruz bir taraftan da ülke içerisindeki dengesizlikleri azaltmak istiyoruz daha dengeli bir kalkınma istiyoruz bunun gayreti içerisindeyiz. Son 10 yılda yapılanlar söylemeye gerek yok halkımız bunlar yaşayarak biliyor. Diğer taraftan yerel seçimler, kendisinden sonra gelecek Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçim için de çok önemli burada milletin ortaya koyacağı tavırla aslında sonraki sürecide bir anlamla belirlemiş olacak. Adaylar tabi ki önemli bu yerel seçimde hiç önemsiz demiyorum ama o ikinci bir tartışma konusu haline geldi” dedi.

 

 Gencinsesi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN