• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Bakan Yılmaz, Solhan’da Kahvaltıya Katıldı

29 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1464 defa okundu.
Bakan Yılmaz, Solhan’da Kahvaltıya Katıldı

Solhan Öğretmen Evi Restaurantı’nda verilen kahvaltıya katılan Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’a Solhan Devlet Hastanesi ve Solhan Kapalı Spor Salonu ile ilgili talepler iletildi.

 Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ile Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu tarafından 28 Aralık 2014 Pazar günü saat: 10.00’da Solhan Öğretmen Evi Restaurantı’nda verilen kahvaltıya; Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz,  Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, AK Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun ile İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yapılan kahvaltıda Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Bakan Yılmaz’a Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu tribünleri sorununu detaylı bir şekilde iletti.

Tribünlerin çok alçak olduğunu ve bu nedenle salon sporlarının amacına hizmet edilmediğini belirten Aydın, her iki tarafta tribün olmasından ziyade tek tarafta bile gerekli değişikliğin yapılarak hizmet verilmesinin daha yerinde olduğunu belirtti.

Solhanspor’un Voleybol 3. Ligde mücadele ettiğini ve grupta lider konumda olduğunu da hatırlatan Aydın, tribünlerin bu hali ile maçın yeni salonda oynatılamayacağını belirterek bu durumda eski salonun yeniden kullanılmak zorunda olunacağını aktarıp yatırımın hedeflenen amaca ulaşılmayacağını anımsattı.

Kahvaltıya katılan Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Karabulut ile Hastane Müdürü İrfan Yakışık ise Hastane’nin 75 yataklı olması ile ilgili Bakan Yılmaz’a bilgi verip destek talebinde bulundular.

Hastanenin konumu ve donanımı ile ilgili bilgi veren hastane yönetimi, bazı uzman hekimlerin ve gerekli bazı alet/makinelerin 75 yataklı olması ile mümkün olacağını belirtip bu konuda Bakan Yılmaz’dan destek istediler.

Solhan’da Süt Sığırcılığı alanında yatırımcı olan Salih Tütünen, Solhan’da bulunan ve tarıma elverişli olan hazine arazilerin yatırımcı kuruluşlara sunulmasının gerektiğini ve bunu hibe olarak da istemediklerini aktarırken hayvanlarını beslemek için 400 kilometre mesafede bulunan Iğdır ilinden yem getirdiğini ve aslında bunun Solhan’da teminin yapılabileceğini dile getirip gerekli desteğin sunulmasını istedi.

Yeni girişimcilerin kendilerine gelip teşvik ve desteklerden nasıl faydalanabileceklerini sorduklarını belirten Tütünen, bu destekler olmalı ki bizler de yeni girişimcilere bunları anlatabilelim ve girişimlerin çoğalmasına katkı sağlansın” diye talebini iletti.

Talepleri dinleyen Bakan Yılmaz, yatırımcı kuruluşlara destek vermeleri gerektiğini anımsatarak gereğinin yapılması için Kaymakam Aydın’dan konu ile ilgilenmesini istedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN