• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

BADMİNTON’DA GRUP İKİNCİSİ OLDULAR

9 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1499 defa okundu.
BADMİNTON’DA GRUP İKİNCİSİ OLDULAR

Kars ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızları Badminton grup müsabakalarına Solhan’dan Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler olmak üzere iki takım katıldı. 10 ilden sporcuların katıldığı ve Bingöl’ü temsilen Solhanlı sporcuların mücadele ettiği grup müsabakalarında iki takımımız da ikinci olup çeyrek finale yükseldiler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızları Badminton grup müsabakaları Kars ilinde yapıldı. Doğu Anadolu illerinden 10 ilden sporcuların katıldığı grup müsabakaları 3 grupta yapıldı.

Bingöl’ü temsilen Solhanlı sporcuların katıldığı müsabakalara Kars, Bingöl, Tunceli, Muş, Van, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Elazığ ve Malatya’dan 100 sporcunun katıldığı öğrenildi.

Solhan’da Badminton Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler takımlarının katıldığı Anadolu Yıldızları Grup elemeleri 6-8 Ocak 2017 günlerinde Kars İli İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

10 takımın katıldığı müsabakalar 3 grup halinde yapıldı. Bingöl’ün yer aldığı Yıldız erkekler kategorisi grubunda Malatya, Tunceli ve Elazığ illeri mücadele etti.

Bingöl’ü temsilen müsabakalara katılan Solhan Yıldız Erkekler takımı; Malatya ekibine 5-0 mağlup olurken Tunceli ekibini, 5-0 ve Elazığ ekibini ise 3-2 mağlup ederek gurup ikincisi oldu. Karsta yapılan Anadolu Yıldızları grup elemelerinde bir yenilgi alan Solhanlı Yıldızlar, gurup ikincisi olarak Çeyrek Finale yükseldiler.

Ayrıca Bingöl’ün yer aldığı Yıldız Kızlar kategorisi grubunda Tunceli, Iğdır ve Van illeri mücadele etti.

Bingöl’ü temsilen müsabakalara katılan Solhan Yıldız Kızlar takımı; Van ekibine 3-2 mağlup olurken Tunceli ekibini, 4-1 ve Iğdır ekibini ise 5-0 mağlup ederek gurup ikincisi oldu. Karsta yapılan Anadolu Yıldızları grup elemelerinde bir yenilgi alan Solhanlı Yıldızlar, gurup ikincisi olarak Çeyrek Finale yükseldiler.

Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Kategorilerinde Anadolu Yıldızları Grup müsabakalarında Bingöl’ü temsilen katılan Solhanlı sporcular, iki grupta da grup ikincisi olup Elazığ ilinde düzenlenecek olan Çeyrek Final müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN