• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

AYRANCI, ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

23 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1470 defa okundu.
AYRANCI, ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

Bingöl’ün Genç İşadamlarından Celal Ayrancı, Ak Parti’den Bingöl Milletvekilli Aday Adaylık Başvurusunu yaptı.

 20 Ocak 2015 Cuma günü saat 14.00’da Ak Parti Bingöl İl Başkanlığına gelerek Ak Parti’den Bingöl Milletvekilli Aday Adaylık Başvurusunu yapan Bingöl’ün Genç İşadamlarından Celal Ayrancı, “14 yıllık kısa bir geçmişe rağmen ülkemizin kangrenleşen sorunlarını çözen, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayan hizmetlerin onlarca kat fazlasını kısa bir geçmişe sığdırıp bu sayede “hizmet” kelimesine gerçek anlamını kazandıran Ak Parti’mizin Meclis kadrosunda yer almak, ülkemize ve Bingöl’ümüze gönülden hizmet etmek adına siyasete girme kararı almış bulunmaktayım.” dedi.

“MAKAM DEĞİL, HİZMET ÜRETME GAYEMİZ VARDIR”

“Bingöl’de doğduk, Bingöl’de büyüdük. İl, ilçe, belde, köy ve mahallelerini çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak, şehrimizin ve siz değerli halkımızın sıkıntılarını, taleplerini, ihtiyaçlarını ve bunların çözüm yollarını çok iyi biliyoruz” diye sözlerine devam eden Ayrancı, şu ifadeleri kullandı:

“Ben değil, biz diyen, sivil toplumu önemseyen, katılımcılığa önem veren, toplumsal gelişimlere duyarlı, tüm halkımızın değerlerine sahip çıkmaya çalışan, kendisini değil Bingöl’ü ve memleketini ön planda tutan bir kardeşiniz olarak Meclis’te halkımızı en iyi şekilde temsil edeceğime inancım tamdır. Makam değil, hizmet üretme gayemiz vardır. Ortak akılla bu şehrin siyasetinde bir fark yaratmak, halkımızın gelişim ve değişim beklentilerine yanıt verebilmek, barış ve kardeşliğin tesisine, herkesin mutlu ve huzurlu yaşam hayallerini gerçekleştirmeye katkı sunabilmek öncelikli meselemiz olacaktır. Yüce Mevla’nın izni, siz değerli halkımızın desteği ile Milletvekilliği görevi nasip olursa; Hükümetimizin genel hizmetlerinin Bingöl’ümüze daha fazla gelebilmesi için vereceğimiz gayretlerin yanı sıra kamu, STK’lar ve toplumun diğer bütün katmanlarıyla yoğun ve çözüme yönelik proje bazlı istişarelerle, özellikle de istihdam ağırlıklı yatırımların hayat bulması adına elimden gelen gayreti fazlası ile sarf edeceğimi ifade etmek isterim. Kişisel ya da mali hiçbir beklentimin olmadığını özellikle vurgularken, makamların geçici olduğunu hatırlatır, temel hedefimizin halkımıza hizmet olacağının altını çizmek istiyorum. “At ölür kalır semeri, yiğit ölür kalır eseri” atasözünü ilke edinerek ve sizlerin de desteği ile geride kalıcı eserler bırakmak amacı ile yoğun bir çaba içerisinde bulunacağım inşallah. Bu süreçte, siz değerli hemşehrilerimin hayır dualarına ve desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacaktır. Bingöl’e çok daha güzel ve kalıcı eserler bırakacağımız günleri hep birlikte görme arzumu ifade eder, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.”

CELAL AYRANCI KİMDİR?

22 Nisan 1980 tarihinde Bingöl’ün Genç İlçesi’nde doğdu. İlk ve Ortaokulu Bingöl 100. Yıl Merkez Ortaokulu’nda, lise öğrenimini ise Bingöl 60. Yıl Sağlık Meslek Lisesi’nde birincilikle tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yükseköğrenimini sürdürmektedir.

Genç yaşta iş hayatına atılan Celal Ayrancı, 1999 yılında İşgören Otomotiv Şirketler Grubu’nun başına geçti. 2006 yılında akaryakıt sektörüne atılarak Ay-Kar Petrol Şirketi’ni kurdu. 2008 yılı itibarı ile inşaat sektöründe de faaliyet göstermeye başlayıp, kısa süre içerisinde bölgenin büyük inşaat firmalarından birini olmayı başardı.

Sektörel yatırımların yanı sıra, sosyal ve sportif faaliyetlerde de aktif olarak yer aldı. 2005-2014 yılları arasında Bingöl Polisgücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. 2009-2011 yılları arasında ise Bingölspor Kulübü Asbaşkanlığı görevinde bulundu. 2005 yılından itibaren Bingöl İli Güvenlik Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Vakfı (Polis Vakfı) Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ayrancı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN