• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

AVAN PROJESİ TAMAM DA…!

6 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
935 defa okundu.
AVAN PROJESİ TAMAM DA…!

Yıllardır gündemde olan Solhan Hükümet Konağı Yapımı ile ilgili çalışmalar devam ederken AVAN projesinin tamamlandığı öğrenildi. Projeye göre yeni binanın ihtiyaca cevap verip veremeyeceği tartışmaya devam ediliyor.

Yıllardır gündemde olan ve 2009 yılında Solhan Kaymakamlığı’nın Bingöl Valiliği’ne yazılı talebi ile resmi müracaatlarla da gündeme gelen Solhan Hükümet Konağı’nın yapılması ile ilgili AVAN projesinin onaylandığı öğrenildi.

Solhan Hükümet Konağı’nın 1950’li yıllarda yapıldığı ve bugünün şartlarına artık cevap vermediği için yeni hizmet binasının yapılması sıkça dile getirilmiş ve arsa temini sağlanıp proje aşamasına gelmişti. Hükümet Konağı yapımı için yapılan AVAN projesinin onaylandığı öğrenilirken yapının ilçeye cevap verip veremeyeceği tartışmaları devam ediyor.

Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 84. Şube Solhan Bakım Evi olarak hizmet veren alanın Hükümet Konağı için tahsis edilmesinden sonra yapım için proje çalışmalarına başlandı.

Yapılan AVAN projesinde bodrum ve zemin +2 kat olarak projelendirilen yapının binada hizmet verecek kurumların ihtiyaçlarına cevap vermediği yönünde görüşler paylaşılıyor.

Mevcut hükümet konağında hizmet veren kurumların yanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tapu İlçe Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezi Müdürlüğü’nün de binada hizmet vermesi planlanıyor. Binanın tüm bu kurumlara hizmet veremeyeceği tartışılırken Solhan Adliyesi’ne ayrılan alanın Adliyeye yetmeyeceği yönünde Bakanlığa itirazın yapıldığı öğrenildi.

Adliye için yapılan itirazın kabul edilip ek yer verilmesi durumunda diğer kurumların sıkıntısı söz konusu iken yapının bir kat daha arttırılması ile sıkıntının kısmen çözüleceği düşünülüyor.

Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu için de uygun bir yerde arsa tahsisi yapılması ile kurumun yeni bina yapması durumunda alanın hizmete cevap verebileceği söz konusu olacak.

AVAN projesi onaylanan yapının mimari projesi yapılmadan yeniden bir düzenleme ile projede bir kat daha artış yapılması ve SGK’ya da arsa tahsisi yapılıp SGK’nın kendine has bir yapıda hizmet vermesi ile sıkıntı çözülecek.

Yetkililerin proje için yeni çalışmalar yaparak Solhan’ın geleceğine hizmet verecek bir çalışmaya imza atmaları beklenmektedir. AVAN projesinin uygulanması ile kurumların hizmet alanı kısıtlı olacağı gibi birkaç yıl sonra yeniden yapıya ihtiyaç duyulacağı göz ardı edilmemelidir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN