• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

ATLETLERİMİZ DERCE İLE DÖNDÜ

29 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1528 defa okundu.
ATLETLERİMİZ DERCE İLE DÖNDÜ

Bingöl’de okullar arası bireysel ve takım atletizm yarışması yapıldı. Yapılan yarışmaların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 10 Kasım Atatürk Koşusu kapsamında yapıldığı belirtilirken dereceye giren öğrencilerin Bingöl’ü temsil edecekleri öğrenildi.

Bingöl’de okullar arası bireysel ve takım olarak yapılan atletizm yarışmalarına Solhan’dan çok sayıda öğrenci katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 10 Kasım Atatürk Koşusu kapsamında yapılan yarışmalara katılan Solhanlı öğrenciler çeşitli kategorilerde dereceler elde ettiler. Yarışmalarda dereceye giren sporcu öğrencilerin Bingöl’ü temsil edecekleri öğrenildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2018 yılı faaliyet takviminde yer alan Atatürk’ü Anma Koşusu, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü Ankara’da düzenlenecek. Bu kapsamda yarışacak yarışmacılar için ön eleme yapıldı. Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi bugün 29 Ekim programı kapsamında 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusuna katılmak için ön eleme yapıldı. Bingöl genelinde yapılan yarışmalara Solhan’dan çok sayıda öğrenci katıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’nda Genç Erkekler, Genç Kadınlar, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar kategorilerinde yarışılacak. 29 Ekim kapsamında yapılan elemelere Solhan’dan Atatürk Ortaokulu, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu, Öğretmen Veli Tuğa İmam Hatip Ortaokulu, 28 Ağustos Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Dilektepe Ortaokulu, Kız Anadolu Lisesi, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Bingöl’de yapılan koşularda;  minik erkeklerde Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Mehmet Açan birinci, Öğretmen Veli Tuğa İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Yunus Emre Çakar ikinci oldu. Yıldız erkeklerde; 28 Ağustos Ortaokulu öğrencilerinden İsa Üçkaç birinci oldu. Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Tuncay Bakır ikinci oldu. Dilektepe Ortaokulu öğrencilerinden Bünyamin Uçar üçüncü oldu.  Genç kızlarda; Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinden Dilan Mece birinci, Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zeynep Ay ikinci, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Gözde Ataş üçüncü oldu. Genç erkeklerde; Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Nihat Birgin birinci, Halit Çakar ise üçüncü oldu. Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu öğrencilerinden Nisanur Yıldız, küçük kızlar kategorisinde il üçüncüsü olurken takım halinde Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu öğrencileri il ikincisi oldular. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda ise Yıldız kızlar ve küçük erkekler kategorilerinde il birinciliği elde ettiler.

Takım olarak; yıldız erkeklerde Atatürk ortaokulu birinci oldu. Genç Kızlarda Kız Anadolu Lisesi takım olarak birinci oldu. Genç erkeklerde takım olarak Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birinci oldu.

Yarışmalarda dereceye giren sporcu öğrencilerin Bingöl’ü temsil edecekleri öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN