• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

ATLETİZMCİLERİMİZ TÜRKİYE FİNALLERİNDE

11 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
779 defa okundu.
ATLETİZMCİLERİMİZ TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Gaziantep ilinde düzenlenen Atletizm Türkiye yarı finallerine katılan sporcularımız, burada elde ettikleri başarı ile Türkiye Finallerinde Bingöl’ü temsil edecekler. Takım olarak finallere kalan sporcularımızın yanında ferdi olarak başarı elde edip Türkiye finallerinde Bingöl’ün temsil edilecekleri öğrenildi.

Atletizm Türkiye yarı final müsabakaları yapıldı. Gaziantep ilinde 9-10 Nisan 2016 tarihlerinde yapılan Atletizm yıldızlar Türkiye yarı final müsabakalarına yıldız kızlar ve yıldız erkekler kategorilerine katılan Solhanlı sporcuların da olduğu Bingöl ekibi, buradan da başarı ile döndü.

Gaziantep ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Atletizm Türkiye yarı finalleri tamamlandı. Van, Gaziantep, Bingöl, Ağrı, Batman, Siirt, Diyarbakır, Şanlıurfa, Tunceli, Malatya, Iğdır ve Kilis illerinin katıldığı yarı finallere Bingöl, yıldız kızlar ve yıldız erkekler olmak üzere iki kategoride de yarışmalara katıldı.

İki gün süren atletizm yarı finallerinde Solhanlı sporcuların da olduğu Bingöl ekibi, yıldız erkeklerde turnuva üçüncüsü olarak Türkiye finallerine yükselirken, yıldız kızlarda takım olarak ilk sıralamalara gidilmediyse de ferdi olarak Türkiye finallerine sporcuların çıktığı öğrenildi.

Müsabakalarda ferdi olarak ise; Yüksek atlamada yarı final ikincisi olan Bedirhan Alpagu, 300 metrede yarı finalde birinci olan Cevdet Bat ve Gülle atmada yarı finalde ikinci olan Adil Bor Türkiye finallerinde Bingöl’ü temsil edecekler.

Yıldız kızlarda ise yarı final müsabakalarında 300 metrede üçüncü olan Leyla Ağırbaş ve Cirit atmada ikinci olan Hidayet Yatağan yıldız kızlarda ferdi olarak derece elde edip Türkiye finallerinde Bingöl’ü temsil edecekler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN