• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

ATATÜRK,TÖRENLE ANILDI

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1429 defa okundu.
ATATÜRK,TÖRENLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77’nci yılında tüm yurtta olduğu gibi Solhan’da da düzenlenen törenle anıldı.

 Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77’nci yılında düzenlenen törenle anıldı.

Atatürk’ün ölümünün 77’nci yıl dönümü için düzenlenen anma programı, 10 Kasım Salı günü saat 08.45’te Hükümet Konağı önünde Atatürk Büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk büstü önünde düzenlenen çelenk sunma törenine; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Güler, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Değiş, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, kamu ve özel kurum temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Çelenk sunumundan sonra saat 09.05’da sirenlerin çalması ile birlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Büyükleri adına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulup akabinde İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma programının akabinde Atatürk’ü anma törenine; saat: 10.00 da Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda devam edildi.

Halk Eğitimi Konferans Salonunda; Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Büyükleri adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup akabinde İstiklal Marşı okundu.

Solhan Atatürk Ortaokulundan bir öğrencinin şiir okumasından sonra Atatürk’ün hayatından kesitlerin olduğu video gösterimi, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının, sunulduğu video gösterimi,

Atatürk’ün Asker Kişiliği konulu slayt sunumu, Atatürk’ün vatan ve millet sevgisi video gösterimi, Dünya basınının Atatürk hakkındaki görüşleri konulu slayt gösterimi ve orotoryo gösterimi yapılarak anma programı yapıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN