• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ATATÜRK İLKOKULU BİNASININ ÇOCUKLARIMIZIN BAŞINA YIKILMASI MI BEKLENİYOR?

5 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1233 defa okundu.
ATATÜRK İLKOKULU BİNASININ ÇOCUKLARIMIZIN BAŞINA YIKILMASI MI BEKLENİYOR?

Atatürk İlkokulu’nun durumuyla ile ilgili açıklamalarda bulunan Açan, “Atatürk İlkokulu binasının çocuklarımızın başına yıkılması mı bekleniyor?” dedi.

Solhan Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Ferzende Açan Atatürk İlkokulu’nun fiziki durumuyla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açan yaptığı açıklamada: “Solhan’ın en büyük mahallesinde bulunan ve 1998 yılında inşa edilen 12 derslikli Atatürk İlkokulu toplamda 29 sınıf, 800 öğrenci ve 40 öğretmen ile hizmet vermektedir. Ancak gelinen noktada artık ihtiyaca cevap vermek bir yana çocuklarımızın can güvenliği açısından tehlike arz etmektedir. Zira hem yıpranma kaynaklı hem de yaşanan depremlerde gördüğü zararlardan dolayı neredeyse tüm kirişlerde kırıklar oluşmuş ve orta şiddete bir depremde Allah muhafaza çocuklarımızın ve meslektaşlarımızın başına yıkılma riski oluşturmaktadır. Çeşitli zamanlarda yetkililerce yapılan incelemelerde binanın riskli olduğu belirtilmesine rağmen bugüne kadar herhangi bir adım atılmamıştır. Daha önce yaptığımız çağrılara kulaklarını tıkayan yetkililer harekete geçmek için acaba ikinci bir Çeltiksuyu vakıasını mı bekliyorlar. Eğer gözyaşlarıyla ve çaresizce enkazın başında beklemek istenmiyorsa hemen harekete geçilmeli ve bu bina derhal tahliye edilmelidir. Zira hiçbir veli gönül rahatlığıyla çocuğunu bu okula göndermek istememektedir.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN