• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

ATAOĞLU, AK PARTİ’YE YÜKLENDİ

7 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4029 defa okundu.
ATAOĞLU, AK PARTİ’YE YÜKLENDİ

Yeni kurulan bir parti olmalarına rağmen Türkiye’nin ümidi haline geldiklerini belirten İyi Parti Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Kazım Ataoğlu, Bingöl’de aday olması ile ilgili bilgi verirken AK Parti’yi de 16 yıllık iktidar sürecinde yaptıkları hakkında eleştirdi.

İYİ Parti Milletvekili adayları Kazım Ataoğlu, M. Sait Yazıcı ve Selahattin Ekinci seçim çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Aynı zamanda İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Kazım Ataoğlu, kendi politikalarından Ak Parti’nin politikalarına değin birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bingöl’e fayda sağlayacağına inandığını belirten Ataoğlu, “Yeni bir seçime giriyoruz. Yeni bir partiyiz. Tam manasıyla hazırlığımızı yapmadan bir erken seçim hatta baskın bir seçim ülke gündemine geldi. Biz de aday olduk. Daha önce 3 defa vekil seçildim. Parlamento tecrübesi olan bir adayım. Türkiye’yi hem de dünyayı yakından takip ediyorum. Siyasi olarak sosyal olarak bir siyasetçide bulunması gereken bilgi ve birikime sahip olduğumu, seçildiğim takdirde ülkemize ve Bingölümüze faydalı olacağıma inanıyorum” diye konuştu.

“BİZ İKTİDAR MI MUHALEFET Mİ OLACAĞIZ SANDIKTA BUNA HALKIMIZ KARAR VERECEKTİR”

Yeni kurulduklarını ifade eden Ataoğlu, “Biz yeni kurulmuş bir partiyiz. Geçmişe dayanan bir muhalefetimiz ya da iktidarımız bulunmuyor. Fakat çok kısa sürede Türkiye’nin ümidi haline geldik. Bu kadar kısa bir süre içerisinde hiçbir siyasi parti böyle kabul görmemiştir. Ben siyasi hayatımda böyle bir şey görmedim. Bu da milletin mevcut hükümete karşı bir yorgunluk hissettiğinin göstergesidir. Ama arada alternatif bulmadıkları için bir sessizlik var idi. Şimdi İyi Parti’nin kurulmasıyla İyi Parti’nin ciddi bir alternatif olduğu göründü. Biz iktidar mı muhalefet mi olacağız sandıkta buna halkımız karar verecektir” dedi.

“YOĞUN TALEP, ISRAR, HATTA BASKI SONUCU ADAY OLDUM”  

Adaylığı konusunda vatandaşların bir beklentisi olduğunu kaydeden Ataoğlu, “Ben aday olmamaya karar verdim ve bunu Genel Başkanımıza da ilettim. Fakat daha sonra aday olmadığımı gören duyan dostlar hızlı bir şekilde aramaya başladılar. Ben de olmadığımı ve olmak istemediğimi söyledim. Ama yoğun bir talep, istek, hatta belki baskı sonucunda aday oldum diyebilirim.  Listelerle alakalı bir durum olmamakla birlikte ben vatandaşlarımızın ve taleplerin neticesinde aday oldum. Ak Parti’nin listeleri nerden baksak zaten pek tutarlı değil ama kendi tercihleridir. 3 tane adayı da aynı köyden gösterirler kendilerinin bileceği iş. 2 yalancı bir yabancı meselesini bilirsiniz isterlerse onu da yaparlar. Bir siyasi parti zamanında 2 yabancıyı bir de şehirde bilinen bir yalancıyı aday göstermiş. Bu kendi tercihleridir. Ben sadece özellikle bazı ilçelerin parlamentoda temsil edilmelerini isterdim” ifadelerini kullandı.

“İÇİNDE BULUNDUM AMA YETERLİ HİZMETİ ALAMADI BİNGÖL”

Özellikle Bakanlığın önemine göre yeterli hizmetleri almadığını ifade eden Ataoğlu, “Cevdet Bey’in bakan olmasından kaynaklı vatandaşların büyük beklentileri oldu.  Ama bunlar karşılığını bulamadı. Rutin hizmetleri aldı Bingöl’de. Cevdet Bey olmadan Bingöl almış olduğu hizmetlerin hangisini almazdı? Havaalanları, üniversiteler hem bizden hem Cevdet beyden önceki dönemlerde planlanmış yatırımlar. Onun gelişiyle ekstra bir hizmet almamıştır. Bakanlığından Bingöl’ün daha fala istifade etmesi gerekirdir. Cevdet Bey Bingöl Cephesinde başarılı olamamıştır. Bir bakanlığa yaraşır hizmetler Bingöl’e getirilmemiştir. Bunların detaylarına girmek istemiyorum. Karşılıklı münakaşalara yer vermek istemiyorum. Özetle Bakan Cevdet Yılmaz’ın Bakanlığını Bingöl için yeterince kullanamadığını görüyorum. Daha çok hizmet yapılabilirdi. Daha büyük hizmetler gelebilirdi. Allah aşkına şu anda göğsünü gere gere bu insanın bakanımız yaptı diyeceği bir eser var mıdır? Belediye burada. Bingöl Belediyesi, Genç Belediyesi ciddi manada yardım alamıyor. Hizmet yapamıyorlar. Ortada görüyoruz. Vatandaşlar memnun değil.Solhan’da yine bir şeyler görünüyor. Ama Genç ve Bingöl’de baktığınızda Belediye hizmetleri iyi gitmiyor. Şimdi siz bakansınız, ilinizde belediye hizmetleri iyi gitmiyorsa siz bunu kendinizden soyutlayamazsınız. Bu bizim işimiz diyemezsiniz. Ben belediye işlerine çok da girmek istemiyorum ama şunu söylemek istiyorum yerel hizmetler konusunda sayın bakan üzerine düşeni yapamamıştır “dedi.

“3Y İDDİASIYLA GELDİLER AMA BAŞARISIZ OLDULAR”

Ak Parti içerisinde bir metal yorgunluğu başladığı iddialarına değinen Ataoğlu, “Bildiğiniz üzere birçok kişiler Belediye Başkanları metal yorgunluğu adı altında görevden alındılar. Ben Balıkesir, Ankara ve İstanbul Belediye Başkanlarını gayet yakından tanıyordum. Onlarda bir metal yorgunluk göremedim. Ama metal yorgunluk bizatihi partinin içinde var. Bu parti artık yoruldu. Misyonunu tamamladı. Artık yeni bir şey söyleyemiyor. Bu parti iktidara geldiğinde onu buraya getiren 3 tane Y vardı; Yasaklar, Yolsuzluk, Yoksulluk. Şimdi 16 sene sonra eğer çıkıp da bu partiyi yönetenler, bu partinin sahipleri gelecekle alakalı 3Y ilke mücadele edeceğiz diyorlarsa demek ki 16 senede hiç yol alamadılar. Yoksulluk duruyor. Yasaklar 16 senede daha da arttı. Yolsuzluğa geldiğimizde o da olduğu yerde duruyor. Bunlarla mücadele edeceğiz diyor. Kim diyor, hükümet diyor. Demek ki sen 16 senede hiçbir şey yapamadın. Yolsuzluk konusunda bir facia yaşanıyor. 1923’ten bu yana tüm cumhuriyet hükümetleri döneminde yapılmamış yolsuzluklar bu dönemde yapılmıştır. Bakın göreceksiniz büyük bir boyutuyla bu hükümet gittiği gün ne büyük devasa yolsuzluklar yapıldığı görünecektir. Herkes bunu biliyor. 16 sene sonunda bunu bir korku imparatorluğuyla kapatmaya çalışıyorlar. Vatandaş bunlardan korkmaya başladı. Eskiden siyasetçi vatandaşla konuşurken tedirgin olurdu. ‘Bir laf işitir miyim’ diye dikkat ederdi. Şimdi ise vatandaş bunlardan çekiniyor. Sen hukuk ve demokrasiyi bir yere getirememişsin. Adalet diye bir şey bırakmadın. Ama adalet ve Ak Parti gibi iki yabancı şeyleri bir arada düşünemiyor. Baskıyla silahla zorla belki öyle gösterebilirsin ama öyle değil” şeklinde konuştu.

“CEVDET YILMAZ’I LÜTFEN BİR DİNLEYİN ONA GÖRE KARAR VERİN”

‘Ak Parti ömrünü tamamlamıştır’ diyen Ataoğlu, “Mevlana diyor ki, ‘Yeni şeyler söylemek lazım cancağzım yeni şeyler söylemek lazım’ bunlar artık yeni bir şey söyleyemiyor. Ne söylüyorlar. Dinleyin ya en büyüğünden en küçüğüne konuşanlar ne söylüyor. Dinleyin yaa Cevdet Yılmaz’ı dinleyin. Yedi yıl bakanlık 11 yıl vekillik yapmış. Dinleyin ne diyor. Hükümet Konağını yıkacağız. Yerine park yapacağız. Düzağaç’ta spor salonu yapacağız. O da daha yapacağız. Üniversiteye bitirmiş işsiz adamlar var bunlar için ne yapıyorsun? 16 binlik üniversite açmışsın bunların 14 bini işsizlik ordusuna katılacak, ne oldu? Bir üniversiteyle övünebilirsin ama kaliteliyse övünürsün. Dünyadaki ilk 500 üniversite arasında bir tane üniversite var o da hükümetin beğenmediği ODTÜ. Üniversite diplomalı işsiz sayısını arttırmakla mı övünüyorsun? İmam hatip açmakla övünüyorsun. İmam Hatipliler üniversiteye diğerleri kadar girebiliyor mu? Oraya giremiyor buraya giremiyor bir siyasi partinin arka bahçesi olarak kalıyor işte. Bir hükümet eğitimde başarılı olamıyorsa bırakıp gitmelidir. 5-6 bakana sordum zamanında en başarılı olduğumuz bakanlık Milli Eğitim dediler. Eğitimde başarısız olmuşsan bitmiştir işin” dedi.

“SANCAK YOLU İHALESİ DEVLETİ KEŞİFLE SOYMAKTIR”

Sancak Yolu ile alakalı dedikoduların taa Ankara’dan itibaren ayyuka çıktığını ifade eden Ataoğlu, “Yolsuzluktan bahsettik. Sancak’a yol yapılıyor. Dedikodusu ayyuka çıktı. Bunlar helale haram katmadan bir işi yapamıyor. ‘Ben yaptım oldu’ diyenler yanılıyorlar. Bu Allah’ın da gücüne gider. Herkesin dilinde şişirilmiş keşif, doldurulmuş keşif, bu yol şişirilmiş keşiftir. Ben müteahhit dilini bilmem ama bu ne demektir? Devleti keşifle soymaktır. Elbette bir gün gelecek biri bunun hesabını soracak. ‘Ben yaptım oldu, bu iş yanıma kar kaldı’ demekle olmaz. Bu tür dedikodulara ilk el koyacak kişi Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dır. Herkesin dilinde bunlar. Hizmet olarak baktığında bu eskiden gelen bir projedir. Ama siz getirip bir iş yapıyorsanız; bu işler devleti soyma aracına çevrilmemeli,rant aracı haline getirilmemeli. Bunlar insan haysiyetine, ahlakına yakışır şeyler değil. Hele bizim Bingöl’ün ciddiyetine, ağırlığına, muhafazakâr yapısına uygun değildir. Ha ‘ben yaptım oldu, yanıma kar kaldı’ diye bir şey yok. Er geç bir yerde devran dönecektir ve bunu yapanlar bu millete bunun hesabını verecektir. Son olarak şunu söylemek istiyorum; Siyaset; devlet memurlarına, valilere, kaymakamlara, askerlere, polislere yasak bildiğim kadarıyla. Ben isim telaffuz etmek istemiyorum ama bu makamlarda ciddi ciddi devleti temsil şu makamda bu makamda temsil edenlerin, herkesin gözü önünde herkesin gözüne bakarak bir zafer kazanmış kumandan edasıyla Şu partiye bu partiye giderek partinin SKM’sine giderek buranın önünde oturmalarını doğru bulmuyorum. Devlet hepimizindir, bürokrasi hepimizindir, asker hepimizindir saygınlıklarını muhafaza etmelerini istiyorum.  Bunların taraf olması devlete yapılmış en büyük kötülüktür. Bugün korkuyla, baskıyla bu işe eğilenler bundan ciddi zarar görürler devlete de zarar verirler. Ben buradan herkesi ciddi anlamda uyarıyorum sonuçta eğer siyasete çok meraklıysalar çıkarlar meydana yaparlar bu işi. Ama devletin makamını aracını yetkisini kullanarak siyaset yapamazsınız. Bu; devlete de zarar verir, döner sonunda kendisine de zarar verir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN