• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

Atalay, “Sizler Bizim Geleceğimizsiniz”

6 Şubat 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1137 defa okundu.
Atalay, “Sizler Bizim Geleceğimizsiniz”

Bingöl Belediyesi Okuma Salonları’nda hızlandırılmış yarıyıl programına katılan öğrencileri ziyaret eden Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Öğrencilerimizin her biri hem ailesine, hem milletine hem de ülkesine saygılı ve inançlı gençler olarak yetişiyor” dedi.

 Okuma Salonlarında hızlandırılmış yarıyıl programına katılan öğrencilerle, öğle yemeğinde bir araya gelen Belediye Başkanı Serdar Atalay, öğrencilerin donanımlı, eğitimli, ailelerine ve millete birer faydalı insan olmayı hedeflemelerini istedi.

 

Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz eğitim gören toplam 1000 (Kız ve erkek) öğrenciye yönelik 2013-2014 eğitim-öğretim yılı birinci yarıyıl tatili içinde (24 Ocak-10 Şubat 2013 tarihleri arasında) eksik kalan konuların tamamlanması için birer haftalık yatılı etüt programı düzenleniyor. Bingöl Belediyesi tarafından hazırlanan program çerçevesinde, her seferinde en fazla 150’şer kişilik öğrenci guruplarına, eksik kalan konuların tamamlanması için, bir haftalık yatılı etüt programı uygulanıp yemek, pansiyon ve diğer masraflar belediye tarafından karşılanıyor.

 

Hizmetlerin Bingöl Belediyesi tarafından yapıldığını ifade eden Başkan Atalay, “Hizmetleri belediye olarak yapıyoruz. Bunu da Bingöl halkının maddi ve manevi destekleri ile yapıyoruz. Sonuçta bizim için esas olan, geride bıraktıklarımızdır. İnsanlar değişik zamanlarda değişik görevler yapabilirler. Ancak önemli olan görevlerini nasıl yaptıklarıdır, geride neler bıraktıklarıdır. İnsanların vicdanlarında neler hissettirdikleridir. Hiçbir ücret talep etmeden sadece gelecek neslimizin daha iyi eğitime sahip olması adına, bunu yapmak belediye olarak sosyal bir sorumluluktur. İlk göreve geldiğimiz andan itibaren bu çalışmayı başlattık ve okuma salonlarımızda, etüt merkezlerimizde yeme, içme, yatma ve her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde yaklaşık 5000 öğrenciye bu hizmeti sunmamız zaman zaman birilerinin eleştirilerine de neden oldu. Ancak biz doğru bildiğimiz yoldan geri dönmedik. Bu çalışmalar insana ve geleceğe yapılan yatırımdır. Bu çok hayırlı bir iştir. Biz buna böyle inanıyoruz. Biz burada sadece iyi bir eğitim vermiyoruz. Bunun dışında ülkemizin, toplumumuzun, ilimizin ve milletimizin huzuru adına, sizlere burada doğru ve güzel şeyler anlatıldığına inanıyorum. Öğretmenlerimiz bunları anlatıyor, sizin güzel çehrelerinde ben bunları görüyorum. Buraya gelen öğrencilerimizin her biri hem ailesine, hem milletine hem de ülkesine saygılı ve inançlı gençler olarak yetişiyor ve bununla da iftihar ediyorum. Bundan dolayı çok mutluyuz. Belediye olarak tabi ki altyapı, üstyapı, çevre yatırımı ve kentsel dönüşüm faaliyetlerini, parklar, mezarlık ve cami düzenlemeleri v.s gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında bu tür sosyal faaliyetleri yapmakta bize ayrı bir keyif veriyor. Çünkü sonuçta bütün hizmetler insan için yapılıyor. Gençlik Merkezi ve Kültür Merkezi’mizde yaklaşık her yıl hizmet sunduğumuz 1000 öğrencimize A’dan Z’ye bütün imkanları ücretsiz olarak sunuyoruz. Allah bize nasip ettiği ve belediye başkanı olduğumuz sürece bu hizmeti arttırarak sürdüreceğiz. Ben hepinize başarılar diliyorum. Sizlere mutluluklar diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Programın ardından Başkan Atalay öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN