• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

ASLAN PAYI, ULAŞTIRMAYA!

11 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1093 defa okundu.
ASLAN PAYI, ULAŞTIRMAYA!

2019 yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, bu yıl içinde 154 projenin olduğu ve toplam bedellerinin 3 milyar 691 milyon 633 bin 723 lira olduğu belirtilirken, aslan payı da 1 milyar 292 milyon 943 bin 223 olarak ulaştırmaya ayrıldı.

Bingöl’de 2019 yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı valilik binasında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kadir Ekinci, 2019 yılı içinde 154 proje üstünde çalıştıklarını ve 26 projenin de çeşitli nedenlerden dolayı hayata geçmediğini söyledi.

Vali Ekinci, “2019 yılında toplam 154 proje üzerinde çalışıyoruz.  Bu projelerin 3’ü tamamlanmış durumda; diğer 151 projeden 85 proje devam ediyor. Ayrıca 40 proje ihale aşamasında ve 26 proje de çeşitli sebeplerden dolayı henüz başlanamamış durumdadır. İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar 18 genel ve özel bütçeli kuruluş tarafından gerçekleştiriliyor. Devam eden işlerimizi hassasiyetle takip edeceğiz inşallah. İhaleye çıkılmamış olan 40 projeyi bir an önce tamamlayıp ihaleye çıkacağız; akabinde de başlanmamış 26 projenin eksiklerini gidererek ilgili çalışmaları hızlandıracağız. Önümüzdeki günlerde Bingöl genelinde yatırımları izlemeyle ilgili interaktif bir sistem kurmanın çalışmalarını sürdürüyoruz. Bununla ilgili altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla tüm koordinasyon üyeleri her yatırımı günlük olarak mobil şekilde takip edebileceklerdir. Bu konuda iki hassasiyetimiz var: Birincisi zaman kaybetmeden, bir an önce işlere başlanmasıdır. İkincisi de yapılan işlerin kalitesi ile ilgilidir. Kamu kaynakları ile yapacağımız işleri her birimizin özel işi gibi değerlendirmeliyiz.  Bu çerçevede kontrolör arkadaşların özellikle uyarılmasını ve kaliteden asla ödün verilmemesini bekliyoruz” dedi.

“KAYMAKAMLIKLARIMIZIN VE BELEDİYELERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimine de değinen Vali Ekinci, “İnşallah önümüzdeki dönemde el birliği ve gönül birliği ile daha güzel çalışmalar yapacağız. Mahalli idareler ve kamu kurumlarını ayrı olarak görmüyoruz. İnşallah el ele vererek, ‘biz’ anlayışını öne çıkartacak ve imkânlarımızı birleştirerek hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Bingöl Valiliği olarak tüm Kaymakamlıklarımızın ve Belediyelerimizin yanında olacağız. Bingöl’ümüze hizmetin en iyisinin en hızlı şekilde sunulması adına tüm yönetici arkadaşlarımdan azami hassasiyet bekliyorum” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra bölge müdürlerinin yapmış olduğu sunumlarla devam etti.

Toplantıya Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı V. Ali İhsan Başak, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, meslek odaları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN