• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

Arakonaklılar Hayallerindeki Halı Sahaya Kavuştula

3 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1631 defa okundu.
Arakonaklılar Hayallerindeki Halı Sahaya Kavuştula

Arakonak’ta “Hayalimdeki Halı Sahaya Kavuşuyorum” Sosyal Destek Programı kapsamında yapılan halı sahanın yapımı özellikle çocukları sevindirdi.

 Arakonak Belediyesi tarafından Bingöl Valiliği Koordinasyonunda Sosyal Destek Programı kapsamında “Hayalimdeki Halı Sahaya Kavuşuyorum” projesi uygulandı.

Arakonak Beldesi’nde gençlerin futbol oynayabilecekleri bir saha bulunmadığından ve Belde halkının boş zamanlarında sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri bir halı sahanın yapılması halinde kahve köşelerinde vakitlerini boşa geçiren gençlerin bir araya gelerek hem spor yapma imkanları bulunabilecekleri ve hem de toplumsal kaynaşma sağlayabilecekleri proje SODES’e sunuldu.

Arakonak Beldesi’nde halı saha bulunmadığı için gençlerin genellikle Solhan’a gelerek buradaki halı sahalarda futbol oynadıkları, gerek ulaşım imkanları ve gerekse maddi imkanları kısıtlı gençlerin çoğu zaman spor yapma olanağından yoksun durumda olduğu belirtilen projenin kabul edilmesi ile, Arakonak Beldesi Karşıyaka Mahallesi’nde Belediyeye ait 1050 metrekare arsa üzerinde kapalı halı saha yapıldı.

Arakonak Belediyesi tarafından uygulanan proje kapsamında beldeye yapılan kapalı halısahanın yapımı sevinçle karşılandı.

Arakonak Beldesi Karşıyaka Mahallesi’nde Belediyeye ait 1050 metrekare arsa üzerinde yapılan kapalı halı sahanın tamamlanması ile çocuklar boş zamanlarında yeni yapılan kapalı halı sahada futbol oynamaya başladılar.

Halı sahanın yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen çocuklar, Belediye başkanına bu imkanı sunduğu için teşekkür ettiler.

“Hayalimdeki Halı Sahaya Kavuşuyorum” projesi ile yapılan halı sahada belde halkı arasında futbol turnuvası düzenleneceği, turnuva öncesi karşılaşacak takımlar için spor malzemesi alındığı ve düzenlenecek olan turnuvada dereceye giren takımlara kupa verileceği gibi birinci olan takıma da ayrıca hediye verileceği öğrenildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN