• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

Arakonak’ın Su Sorunu Çözüldü

14 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2426 defa okundu.
Arakonak’ın Su Sorunu Çözüldü

Arakonak’ta yaşanan su sorununun giderilmesi için Liç kaynağından Beldeye su getirdiklerini ve yol çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Döner, su sorununu giderdiklerini ve önemli yolların da yapılması için kilitli parke taşı ihalesi yatıklarını ifade etti.

 Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, su ve yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Beldenin su sorunun büyük tepkileri beraberinde getirdiğini belirten Döner, Beldenin su sorunun çözülmesi için yaptıkları incelemeler sonucu Liç kaynağından Beldeye su getirmeye karar verdiklerini ve yapılan çalışmalar sonucu daha önce Beldeye gelen su kaynağı kadar ek suyu beldeye getirerek su sorununu çözdüklerini belirtti.

Getirilen kaynak su ile su sorununu çözdüklerini ancak düzensiz kullanımların olduğunu söyleyen Döner, düzensiz kullanım ve israf yapılmaması durumunda uzun yıllar Arakonak beldesinde su sorununun yaşanmayacağını ifade etti.

Karşıyaka Mahallesi Yukarı Arakonak Kömleri mevkii’nde yaşayan belde sakinlerinin kullandıkları yolun dar olduğundan yol genişletme çalışmalarını yaptıklarını söyleyen Döner, Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan iki dereden geçen yolun kullanılması için iki adet köprü yaptıklarını ve köprü bağlantı yollarını da yapacaklarını söyledi.

Merkez Mahalle’de yol çalışmalarının devam ettiğini ve köprü yaptıkları caddede yol yapılması için kilitli parke taşı alımı ihalesini yaptıklarını söyleyen Döner, yol yapımı için ihale edilen kilitli parke taşının 12 bin metrekare olduğunu ve kilitli parke taşını getirdiklerinde yol çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti.

Bu yıl yaptıkları tüm hizmetleri belediye kaynakları ile yaptıklarını belirten Döner, kaynakları düzenli kullanarak daha çok hizmet etme gayretinde olduklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN