• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

ANKARA’DA KOŞACAKLAR

7 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
955 defa okundu.
ANKARA’DA KOŞACAKLAR

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan 10 Kasım Atatürk Koşusu İl Birinciliği yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışmada dereceye giren sporculardan 12’sinin Ankara’da düzenlenecek 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na katılacağı öğrenildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan 10 Kasım Atatürk Koşusu İl Birinciliği yarışması düzenlendi.

Solhan’dan da Minik erkekler, yıldız erkekler-kızlar ve genç erkekler-kızlar kategorilerinde sporcuların katıldığı 10 Kasım Atatürk Koşusu’na Bingöl’de toplam 70 sporcu öğrencinin ter döktü.

Kız ve erkek atletlerin kıyasıya mücadele ettiği İl Birinciliği yarışması 1500, 2000, 3000 ve 4000 metre kategorilerinde Stadyum Caddesi Tedaş Kros Parkurunda yapıldı.

SOLHANLI 16 ÖĞRENCİ DERECE YAPTI

Bingöl il birinciliği yarışmasında minik erkekler kategorisinde Solhanlı Kani Çiyaİlçi il birincisi, Muhammed Çakar İl İkincisi ve İsa Uçkaç ise il dördüncüsü oldu.

Yıldız Kızlar da ise Solhanlı sporcular ilk dördü kimseye kaptırmayıp dört dereceyi de elde ettiler. Bingöl’de yapılan yarışmada yıldız kızlar kategorisinde Dilan Mece il birincisi, Gözde Ataş il ikincisi, Ronahi Çelikel il üçüncüsü ve Berna Karateke il dördüncüsü oldu.

Yıldır erkekler kategorisinde Şiyar Çelikel il ikincisi ve Abdulmecit Açan il dördüncüsü olurken Genç erkekler kategorisinde ise Solhanlı sporculardan Nihat Birgin il ikincisi, Metehan Yıldız il üçüncüsü ve Emircan Uçkaç ise il dördüncüsü oldu. Yarışlarda genç kızlar kategorisinde de yine Solhanlı sporcu öğrenciler ilk dördü kimseye kaptırmadılar. Genç kızlar kategorisinde Sibel Karateke il birincisi, Elif Ataş il ikincisi, Nülüfer Ataş il üçüncüsü ve Yasemin Ay il dördüncüsü oldular.

Yarışma sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Şube Müdürü Fehmi Gücer,Atletizm İl Temsilcisi Osman Orman ve Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.

ANKARA’DA BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEKLER

Bingöl’de geçtiğimiz hafta yapılan il birinciliği yarışmalarında dereceye giren sporcu öğrencilerden 12’sinin takım veya ferdi olarak Ankara’da düzenlenecek 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na katılacağı öğrenildi.

Bingöl’de yapılan il birinciliği yarışmasında minik erkekler kategorisinde derece yapan Solhanlı sporcu öğrencilerden Kani Çiyaİlçi, Muhammed Çakar ve İsa Uçkaç ile Yıldız erkekler kategorisinde il birinciliği yarışında derece elde eden Şiyar Çelikel ve AbdulmecitAçan’ın takım yarışında Bingöl’ü temsil edecekleri öğrenilirken genç erkekler kategorisinde il ikinci olan Nihat Birgin’in ayrıca ferdi olarak yarışacağı öğrenildi.

Ankara’da düzenlenecek olan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na Bingöl’den katılacak 12 sporcudan 6’sının Solhanlı sporcu olduğu öğrenildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN