• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

ANKARA BİNYAR’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

30 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
343 defa okundu.
ANKARA BİNYAR’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

Ankara’da faaliyet yürüten Bingöl İli ve İlçeleri Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği (Ankara BİNYAR) genel kurulu, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Tek listeyle gerçekleştirilen seçimde Yakup Zazaoğlu başkanlığındaki yeni yönetim görevi üslendi.

Resmi başvuruların tamamlanmasının akabinde gerçekleşen devir-teslim töreninde Cemal Koçakelçi, hayırlı uğurlu olsun dilekleriyle görevi devrederken, Yakup Zazaoğlu da yapmış oldukları hizmetlerden dolayı kendilerine ve yönetim kuruluna teşekkür ederek görevi devraldı.

KOÇAKELÇİ: “ÜZDÜKLERİM VARSA HAKKINI HELAL ETSİN”

Törende üyelere hitaben bir konuşma yapan Başkan Cemal Koçakelçi: “Her biri kendi alanında deneyimli ve değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla iki dönemdir yürütmekte olduğumuz bu görev sürecimizin değerlendirmesi tamamen siz değerli üyelerimizin ve hemşehrilerimizin takdirindedir. Görev yaptığım süre içerisinde, belki istemeyerek veya bilmeyerek de olsa bazı arkadaşlarımızın kalbini kırdıysam, hepsinden özür diliyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum, benden yana helal olsun. Yeni seçilen arkadaşların her zaman yanında olmaya devam edeceğim. Bana ne düşüyorsa bundan önce yaptığım gibi bundan sonra da yapmaya hazırım” dedi.

ZAZAOĞLU: “ÇALIŞMALARIMIZA TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEĞİZ”

Başarılı çalışmalarından dolayı önceki Başkan Cemal Koçakelçi’ye ve yönetim kuruluna teşekkür eden yeni başkan Yakup Zazaoğlu ise derneğin gelişimi, kalkınması ve Bingöl kültürünün en iyi şekilde temsil edilmesi adına tüm gayretleriyle çalışacaklarını ifade etti.

“Hepimiz için hayırlı olacağına inandığımız, Bingöl’ümüze ve ülkemize değer katacak yeni bir dönemi başlatmanın heyecanı içindeyiz” diyen Başkan Zazaoğlu konuşmasını; “Yeni dönem, yeni projeler ve yeni heyecanlar diyerek kolları sıvıyoruz. Hedefimiz, büyük bir özveri ile bugünlere getirilen Ankara BİNYAR Derneğimizin bundan sonra da hız kesmeden çalışmalarına hemşehrilerimizin de katkılarıyla devamlılığını sağlamaktır. Gençlere ve kadınlara yönelik etkinliklerimizi yoğunlaştırmak, hemşehrilerimiz arasında birlik ve dayanışmayı arttıran etkinlikler düzenlemek, sosyal alanda güçlü bir dernek profili oluşturmak da hedeflerimiz arasındadır. Cemal Başkan’dan devraldığımız bayrağı daha da ileri noktalara taşımak için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Ankara’daki hemşehrilerimiz başta olmak üzere herkesin derneğimize desteklerini sürdürmelerini bekliyoruz” şeklinde tamamladı.

Zazaoğlu, Cemal Koçakelçi ve yönetimine bugüne kadarki emek ve gayretleri için teşekkür ederken, derneğin gelişimi için birlik ve beraberliğin güçlü bir şekilde devamı temennisini de paylaştı.

Tören, plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Ankara BİNYAR Derneği Yönetim Kurulu şu şekilde oluşturuldu:

Başkan Yakup Zazaoğlu, Başkan Vekili Orhan Barulay, Başkan Yardımcısı Esra Ata, Başkan Yardımcısı Ahmet Boğatekin, Genel Sekreter Mehmet Emin Barslan, Sayman Sıtkı Musaoğlu ve üyeler A. Cabbar Sav, Ahmet Sav, Ali Haydar Han, Ayhan Dursun, Burhan Tanık, Burhanettin Alcu, Metin Artan, Muhittin Tuğal, Murat Ayverdi, Musa Kanlı, Nurettin Bahadır, Nurettin Tavlar, Ömer Bozoba, Ömer Öztoprak, Ömer Yalçın, Rıfat Balat, Süleyman Baysülen, Turan Yılmaz, Vahap Hansu, Vahap İşgör, Yusuf Saldız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN