• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
 • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
 • BINGOL:
 • Güneş: 4:45
 • Öğle: 12:29
 • İkindi: 16:25
 • Akşam: 19:53
 • Yatsı: 21:46

ANKARA BİNYAR’DA DİNLER DÖNEMİ

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2875 defa okundu.
ANKARA BİNYAR’DA DİNLER DÖNEMİ

Yeni Başkan Dinler; “Ankara BİNYAR’ı siyaset üstü bir kurum haline getirip, hemşerilerimizin ve özellikle öğrencilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olacağız” dedi.

Ankara’da faaliyet gösteren Bingöl İli İlçeleri Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği’nin (Ankara BİNYAR) Genel Kurul Toplantısı, 29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 15.30’da dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Tek listeyle gidilen seçimde, Alattin Dinler başkanlığındaki 15 isimden oluşan liste kabul edildi. Seçim sonrası açıklamada bulunan Dinler, yeni oluşumun hayırlara vesile olmasını diledi.

Yeni yönetim olarak, hangi görüş ve ideolojiye sahip olursa olsun, Bingöllüler arasında ayrım yapılmayacağını ve dernek kapısının tüm hemşerilerine açık olduğunu söyleyen Diner; “Amacımız; Bingöl ve Ankara arasında bir köprü vazifesi görerek doğru işler yapmaktır. Bizler her platformda Bingöl’ümüzü en güzel şekilde tanıtmanın gayretinde olacağız. BİNYAR’ı siyaset üstü bir kurum haline getirip Bingöllü hemşerilerimizin, özellikle de öğrencilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Bingöl’ümüz için pozitif anlamda her türlü katkı ve çabayı sarf edeceğiz. Yine bu çatı altında birçok konuda sosyal etkinlikler yaparak hemşehrilerimizin kaynaşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Allah’ın izni, hemşehrilerimizin desteği ile bu yükün altından kalkacağımıza inanıyoruz. İnşallah yeni süreç ve yeni yönetimle bütün Bingöllü hemşehrilerimiz için en iyi işleri yapmaya mazhar olacağız. Şimdiden yönetimdeki tüm arkadaşlarımıza ve Bingöl’ümüze hayırlı olsun diyorum.”

ALATTİN DİNLER KİMDİR?

1975 yılında Bingöl ili Solhan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Solhan’da tamamladı. Lise öğrenimini 1991 yılında Bingöl Ticaret Meslek Lisesi okul birincisi olarak tamamladı. Aynı yıl İnönü Üniversitesi Radyoloji Bölümü’ne yerleşti. Mezun olduktan sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlı çeşitli hastanelerde görev yaptı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü yüksek onur öğrencisi olarak bitirdi. 2001 yılından bu yana Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Kliniği’nde görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMI

 1. Alattin Dinler Başkan
 2. Mehmet Beykondu Başkan Vekili
 3. Vahap İşgör Başkan Yardımcısı
 4. Engin Alkış Başkan Yardımcısı
 5. Hüseyin Ateş Başkan Yardımcısı
 6. İlhan Demir Genel Sekreter
 7. Sıtkı Musaoğlu Sayman
 8. Cemal Aktekin Basın Sözcüsü
 9. Hüseyin Gazioğlu Üye
 10. Mahmut Burkankolu Üye
 11. Musab Demirel Üye
 12. Burhanettin Bürkük Üye
 13. Hikmet Boğatekin Üye
 14. Saim Kuyuldar Üye
 15. Ercan Dener Üye

DENETLEME KURULU ÜYELERİ

 1. Ayhan Açıkbaş
 2. Mehmet Bingöl

3. Süleyman Beysülan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN