• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

AMATÖR LİG KURALARI ÇEKİLDİ

24 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1454 defa okundu.
AMATÖR LİG KURALARI ÇEKİLDİ

Bingöl Birinci Amatör Lig Kuraları çekildi. 15 takımın mücadele edeceği lig için çekilen kura sonucuna göre Solhan Gençler Birliği’nin Beyaz grupta, Solhan Gençlikspor’un ise Yeşil grupta, mücadele edeceği öğrenildi.

Bingöl Birinci Amatör Lig Kuraları çekildi.

Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Merkezi’nde 22 Eylül 2018 Cumartesi günü çekilen kuralara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yetkilileri ile kulüp yöneticilerin katıldığı kura çekimlerinde ligde mücadele edecek 15 takım için kura çekimi yapıldı.

Beyaz ve Yeşil olmak üzere belirlenen fikstürde Beyaz grupta 8 takımın,Yeşil grupta ise 7 takımın mücadele edeceği belirlendi.

Solhan’da son 3 yılda iki takımın mücadele ettiği ligde Solhan Gençlikspor ile Solhan Gençlerbirliği takımları farklı gruplarda yer aldı.

Çekilen kura sonucunda Beyaz grupta yer alan Solhan Gençlerbirliğispor’un grubunda; Ekinyolu Spor, Darayeni Spor, Güveçli Spor, Madrag Spor, Afatlar Spor, Ağaçeli Spor, 12 Çolig Spor mücadele edecek.

Çekilen kura sonucunda Yeşil grupta yer alan Solhan Gençlikspor’un grubunda ise Genç Demir Spor, Kervansaray Spor, İl Özel İdare Spor, Çavuslar Spor, Çeltik Suyu Spor, Sarı Çiçek Spor, mücadele edecek.

Öte yandan geçmiş yıllara nazaran ligdeki takım sayıları azalırken, geçtiğimiz yıl kurulan yeni takım 12 Çolig Spor ve 2017-2018 lige ara veren Güveçli Spor, bu yıl Bingöl birinci amatör liginde mücadele edeceği gibi geçen sezon Play-of’ta mücadele eden Bingöl Belediye Yaşam Spor, Genç Murat Spor ve kura çekimine bir gün kala yönetim kurulu toplantısında2018-2019 Bingöl Amatör Ligine katılmama kararı alan Sekaran Spor çekilen kura çekimi sonucu fikstürdeki yerlerini alamadılar.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN