• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

ALTIN ÖDÜLLÜ YARIŞMA YAPILACAK

20 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
729 defa okundu.
ALTIN ÖDÜLLÜ YARIŞMA YAPILACAK

‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi kayıt dışı istihdam kurulu toplantısında konuşan Başkan Yıldız, proje kapsamında kurum ve kuruluşlar ile her kesimden kişilere ulaştıklarını belirtip yapılan çalışmaların faydalı olduğunu aktardı. Proje kapsamında ödüllü yarışmanın da yapılacağını belirten Yıldız, öğrencilerin yarışma sayesinde hem bilgilendirildiğini hem de yarışmada derece yapanların altın ile ödüllendirileceğini söyledi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi için kayıt dışı istihdam kurulu toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıya Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Muzaffer Çakar ve kurul üyeleri katıldı.

Solhan Tadım Kahve Köpüğü’nde yapılan toplantıda Proje koordinatörü Nihat İnan, katılımcıları program hakkında kısaca bilgilendirdi.

‘Herkes için kayıtlı istihdam’ projesi komisyonunun üçüncü toplantısının yapıldığını hatırlatan İnan, “Bugüne kadar yaptığımız faaliyetler hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. Proje ekibi oluşturuldu. Proje tanıtım toplantısı yapıldı. Kurum personeli eğitimi yapıldı. Sektör bazında eğitim seminerleri yaptık. Değişik kesimlere 10 adet eğitim semineri yapılıp her bir seminerimiz 150 kişiden oluşmaktaydı. Tanıtım materyalleri bastık. Kayıt dışı istihdam kurulu resim ve kompozisyon yarışmaları bilgilendirmeleri yapıldı. Okullarda seminerler düzenlendi. Kadın ve erkeklere yönelik bilinçlendir toplantıları yapılmaktadır. Kayıt dışı istihdam kurulu araştırmaları yapılacak.” ifadelerini kullanarak proje bünyesinde oluşturulan kurul üyelerine çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kurul toplantısına katılan Bingöl Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Muzaffer Çakar da katılımcıları slayt sunumu ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve hizmetleri hakkında bilgilendirdi. Çakar, SGK’daki yeni düzenlemeler ve önümüzdeki aydan itibaren yürürlüğe girecek teşvikler hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

“HER KESİME ULAŞIP BİLGİLENDİRDİK”

Toplantıda konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise şu ifadeleri kullandı; “Kayıtlı istihdamla ilgili projemiz; Avrupa Birliği projesi olup “herkes için kayıtlı istihdam” projemiz 360 proje arasında derece yaparak kabul edilen projedir. Bu proje kapsamında biz de yaklaşık 8 aydır bilgilendirme toplantıları tertipliyoruz. Bu çerçevede de birçok kesime ulaştık. Eğitimci arkadaşlarımızdan başladık, öğrencilere kadar birçok kişiye, kurum ve kuruluşa ulaştık. Ben ciddi katkısı olduğuna inanıyorum. Bizzat birkaç toplantısına katılma fırsatı buldum. Ciddi anlamda faydalandığımızı söyleyebilirim. Burada amaç; kayıt dışı istihdamı azaltmak, kayıtlı istihdamı ise çoğaltmaktır. Bu anlamda tertiplenen toplantılar ile birçok kişilerle ve kuruluşlarla bir araya gelindi, ortak istişareler yapıldı ve birçok alana ulaşıldı. Köy muhtarlarından belediye meclis üyesine, il genel meclis üyesinden vatandaşına ve öğrencisine kadar ciddi anlamda dolu dolu geçiyor çalışmalar. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ilçe adını önem arz ettiği bir projedir. Mutluyuz, sevinçliyiz. İnşallah sonuna doğru gelirken ilçemize, bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu proje kapsamında biliyorsunuz öğrenciler arası resim ve kompozisyon yarışmaları olacak. Bu yarışmalar ödüllü olacak. Altın ödüllü yarışmalarımız farklı kademelerde olacak. Ödüller hem çocuklara bir katkı olmuş olur hem de bu yarışma ile proje kapsamını çocuklarımıza anlatmış ve onlar da anladıklarını yarışma vesilesi ile anlatmış olacaklar.  Projemizin ilçemize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN