• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

“ALLAH RESULÜ İNSANLIĞI KARANLIKTAN KURTARDI”

28 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1736 defa okundu.
“ALLAH RESULÜ İNSANLIĞI KARANLIKTAN KURTARDI”

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye Solhan Çağrı-Der, Gelintepe (Kehmût) Köyünde “Eşsiz önder Hz. Muhammed (s.a.v)” temalı kutlu doğum etkinliği düzenledi.

 Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Bingöl İlahi Grubu tarafından ilahiler okunurken, mevlithan Kardeşler ile Muhittin Sevinç Hoca Mevlid-i Şerif okudu. 

Programda konuşma yapan İlahiyatçı Yunus Emiroğlu,“Hamdolsun Müslümanız, dindarız, Allah’ın erleriyiz, Muhammed (s.a.v) askerleriyiz. Onunla iftihar ediyoruz. Ben size Resullulahı anlatacak değilim. Size Allahu Teâlâ’nın azametini onun kibriyatını anlatacak değilim. Bu toplantının bereketli olmasını ve sözlerimi Allah’ın Resul’ü Eşsiz önderliğiyle süslemek istiyorum ki, ondan istifade edelim. ‘Bana seni en çok ne etkilemiş deseler’  bunu samimiyetle söylüyorum ki, bu coğrafyanın insanlarının şefkati beni etkiler. Burada candan öte bir muhabbet var, onun için misafirperverliğinize eyvallah Allah razı olsun.” dedi.

“Allah Resulü (s.a.v.) 1400 küsur sene önce dünya karanlıklar içerisindeyken Allah’ın bir nimeti olarak insanlığı kurtarmak adına Allah tarafından gönderildi ve çok kısa bir zamanda herkesi hak etiği yere getirdi” diyen Emiroğlu, kadını da erkeği de bütün toplumsal hayatın hepsini Allah’ın islediği doğrultuya çektiğini söyledi.

“BİZ ONU NE KADAR TANIYORUZ”

Emiroğlu, “Biz onu ne kadar tanıyoruz. O’nun getirdiği mesajı ne kadar önemsiyoruz, aile hayatımızda, iş hayatımızda, siyasi hayatımızda, iktisadi hayatımızda, devlet işlerimizde ve resmi işlerimizde O’nun sözü ne kadar geçerli. Bu acı ve ızdırapdan ötürü kardeşlerimiz bundan yaklaşık on yıl önce bu platformla birlikte yeni bir hareket başlattı. Elbette biz yeni bir şeyden bahsetmiyoruz, Allah’ın Resulü (s.a.s) Peygamberliğini bu topluma anlatacağız ve hatırlatacağız. Bizim işimiz tebliğdir. Allah da öyle istiyor, birbirinize nasihat edin birbirinize hatırlatın. O’na salâvat çektiğimiz gibi O’nun hayatını okuyalım, O’nun mesajını evimize taşıyalım, çocuklarımıza öğretelim, eşlerimize öğretelim. Hayatımızın bütün alanlarına bunu nakış nakış işleyelim ki, hakkını verelim.  Bizim yeni bir dine, yeni bir kitaba ve yeni bir peygambere ihtiyacımız yok, bizim sadece onları okumaya öğrenmeye ve yaşamaya ihtiyacımız var." İfadelerini kullandı.

“PEYGAMBER SİZE KENDİ CANINIZDAN DAHA EVLADIR”

"Peygamber Sevdalıları Platformu olarak biz diyoruz ki; hepimizin birleşeceği bir adres var, o da Allah’ın Resulünün bayrağının altıdır.” Diye sözlerine devam eden Emiroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burada kimse renginden, ırkından, milletinden, kavminden ve siyasi görüşünden dolayı herhangi bir sınırlama yok. İsteyen herkes bu bayrağın altında toplanabilir, başka seçeneğimiz var mı? Yok. Çocuklarımıza Allah’ın Resulünü daha iyi tanıtacak, daha iyi öğretecek yeni çalışmalar yapalım. Allah’ın Resulünün mesajını evimize, ticaretimize, hayatımızın her alanına yayalım ki, kurtulabilelim. O’nu (s.a.v) anlamak için, ondan bahsetmek için, onu tanımak lazım öyle değil mi? Allah ne buyuruyor, “size kendi içinizden, sizin aranızdan, sizin gibi yiyen, içen,  evlenen, gezen ve ticaret yapan insan olan beşer bir Peygamber geldi. O size düşkün size karşı şefkatli, sıkıntıya düşmeniz ona ağır gelir.”  şairin dediği gibi “Muhammed bir beşerdi, ama taşlar arasında yakutun yeri başkadır.”Peygamber size kendi canınızdan daha evladır, Peygamberi canımızdan, malımızdan eşimizden ve çocuğumuzdan daha aziz bilmeliyiz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN