• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Aktaş’tan Yarı Yıl Mesajı?

26 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1306 defa okundu.
Aktaş’tan Yarı Yıl Mesajı?

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, 2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Dönem sona ermesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak veli ve öğrencilere mesajlarını aktardı.

2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Dönem sona ermesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, “Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2014-2015 öğretim yılımızın birinci dönemini huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

İlk olarak velilere seslenen ve her öğrenci karnesi aslında bir ayna olduğunu belirten Aktaş, “Bu aynalarda görünen sadece öğrencilerimiz değildir, velilerimiz ve öğretmenlerimiz de bu çerçevenin içindedir. Başarıyı nasıl sahipleniyorsak, başarısız gördüğümüz durumların sorumluluğunu üstlenmek erdemine de sahip olmalıyız.  Bu sorumluluğu, sadece bu minicik yüreklerin omuzlarına yüklemek,  biraz haksızlık değil mi? Bu yüzden veliler olarak kendimizi de sorgulamak zorundayız. Çocuğumuzun başarısı elbette bütün velilerimiz için mutluluk ve gurur vesilesidir. Başarılı olan bütün öğrencilerimizi ve onların velilerini eğitim camiası adına tebrik ediyorum. İstediğimiz başarıyı elde edemeyen öğrencilerimizin velileri elbette bu duruma üzüleceklerdir. Fakat bu üzüntüyü bir suçlamaya dönüştürüp çocuklarımızı üzmeyelim. Onların hassas dünyalarında koparacağımız fırtınaların yol açtığı hasarlar, telafisi mümkün olmayan felaketler doğurabilir. Bu yüzden anlık öfkelerimizin yol açtığı bu tür yıkıcı tavırların,  çocuklarımızın eğitimine ve gelişimine katkısı olmayacağını unutmayalım. Bunun yerine önce kendimizi sorgulamak,  çocuğumuzun eğitiminde aksayan yönleri tespit etmek, bu eksikleri gidermek adına öğrencilerimizle yetişkin bir birey olarak oturup konuşmak ve daha da önemlisi bu sorumluluğu paylaşmak en doğru hareket olacaktır. Unutmayalım ki Öğrencilerin yaşlarının küçük, hayat tecrübelerinin az olması, onların düşüncelerinin bizimkilerden daha az değerli olduğu anlamına gelmemektedir.” İfadelerini kullandı.

“Duygu ve Düşüncelerinizi Yazıya Dökmedikçe, Dilin İmkânlarını Tam Olarak Kavrayamazsınız”

Mesajında öğrencilere de seslenen Aktaş, “Bu tatili fırsata dönüştürmek elinizde. Elbette tatili hak ettiniz.  Gezmek, eğlenmek, en önemlisi dinlenmek hakkınızdır. Bütün bunların yanında sizden okumak ve yazmak gibi iki kutsal faaliyette bulunmanızı istiyorum. Biliyorum ki tatilde hepiniz kitap okuyacaksınız. Fakat sadece okumak yetmez, aynı zamanda yazmalısınız. Duygu ve düşüncelerinizi yazıya dökmedikçe, dilin imkânlarını tam olarak kavrayamazsınız.  Günlük yazabilirsiniz, hikâye yazabilirsiniz, şiir yazabilirsiniz, deneme yazabilirsiniz, yeter ki duygu ve düşünceleriniz yazıya dönüşsün. Herkesin, bu kısa tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp; kendi payına düşen önlemleri alarak, daha dinamik ve daha yenilenmiş bir şekilde II. Yarıyıl dönemini karşılaması gerekir.” Dedi.

“Öğretmenlik Son Derece Önemli Bir Zihin ve Emek İşi Hem De Bir Sevda Mesleğidir”

Veli ve öğrencilere mesajının akabinde öğretmenler ve eğitim yöneticilerine ise; “Sizler için de en az öğrencilerimiz kadar yorucu geçen bir dönemi daha geride bıraktık. Dinlenmeyi en az onlar kadar sizler de hak ediyorsunuz.” diyen Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

“Öğretmenlik son derece önemli bir zihin ve emek işi hem de bir sevda mesleğidir. Siz değerli öğretmenlerimizin gayretleri ile ilçemizde eğitimin çıtası her geçen gün daha iyi bir seviyeye yükselmektedir.  Birçok öğretmen arkadaşımın zor şartlar altında ve üstün gayretle önemli başarıları gerçekleştirdiğini müşahede etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız sizlerin tecrübeli ellerine, bilgi, ilgi ve şefkatine emanettir. Bakanlığımızın özellikle pek çok yeniliğe imza attığı eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının II. Döneminde Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin daha etkin bir hazırlık yapabilmeniz için gerekli katkıyı yapacağımıza emin olabilirsiniz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN