• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

AKTAŞ’TAN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DEĞERLENDİRMESİ

15 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1208 defa okundu.
AKTAŞ’TAN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DEĞERLENDİRMESİ

2014-2015 eğitim öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgi veren Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, öğrencilerin başarı durumundan, okul çalışmalarına kadar birçok konuda açıklamada bulunurken tatil ile ilgili de tavsiyelerde bulundu.

 Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, 2014-2015 eğitim öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Öğretmen durumundan, öğrenci başarısı ve okulların fiziki durumuna kadar birçok alan ile ilgili açıklamalarda bulunan Aktaş, “2014-2015 eğitim-öğretim yılında sınıf öğretmenlerimizde 50 öğretmen açığımız vardı. Bu açığı; eğitim fakültesi mezunu ücretli öğretmenler ile kapattık. Köylerimizi sık sık ziyaret ettik. Merkezdeki okullarımızı defaten ziyaret ettik. TEOG ve YGS ile LYS kursları açtık. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında dershaneler olmayacağından bu yıl ki programları okul müfredatlarını esas alarak kurslar açacağız. Tüm okullarımızda bu kurslarımızı açacağız. Her öğrencimiz bu kurslardan istifade edecektir. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde branş öğretmenleri açığımız yoktu. Sınıf öğretmenleri açığımızı da ücretli öğretmenler ile giderdik.” İfadelerini kullandı.

ÖĞRENCİ BAŞARILARI AÇILAN KURSLAR İLE ARTTI

2014-2015 eğitim-öğretim yılı birinci TEOG sınavlarında 120 sorudan net ortalamanın 63 olduğunu ancak bu oranın ikinci dönemde yapılan TEOG sınavında kursların açılması ile 120 sorudan ortalamanın 71’e yükselttiklerini söyleyen Aktaş, “tüm ortaokullarımız adeta yarıştılar. Hazarşah Yeni Yerleşim Ortaokulu ilçe birincisi, Atatürk Ortaokulu ilçe ikincisi ve Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu ilçe üçüncüsü oldu. Bölgede genellikle öğrencilerin sayısal derslere karşı soğuk olduğu dile getiriliyor. TEOG ikinci sınavında birinci olan okulumuz öğrencilerinin  (52 öğrenci) katıldığı sınavda Fen ve Teknoloji dersinde 20 sorudan okul ortalaması 15,5 oldu. Bu sınavda 14 öğrencimiz 20 sorunun tamamını doğru yanıtladılar. Bu da öğretmen fonksiyonunu ortaya koyuyor. Orta öğretimde bu yıl 279 öğrencimiz mezun oldu. Bu öğrencilerimizden 189 öğrencimiz YGS’de 180 barajını aşarak LYS’ye girmeye hak kazandı. Bu öğrencilerimize LYS’de başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

İKİ OKUL DIŞINDA DİĞER OKULLAR NORMAL ÖĞRETİME GEÇECEK

Eğitim-öğretim yılı başından sonuna kadar okulları ziyaret edip sorunları yerinde tespit ettiklerini ve tespit ettikleri sorunları çözüme kavuşturduklarını aktaran Aktaş, şu ifadeleri kullandı: “Köy ve merkez ayrımı yapmaksızın her öğrencimiz bizim nazarımızda eşittir. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokul/ortaokul ile Atatürk İlkokul/ortaokul’larımız hariç diğer okullarımızda yeni yapılan modern binalarda normal eğitim devam edecektir. Yeni öğretim yılında İmam Hatip Lise’miz yeni binasında 200 kişilik erkek öğrenci yurdu ile faaliyete açılacaktır. Öğretmen Veli Tuğa 14 derslik Ortaokulu ile Merkez Yatılı Bölge Okulu 14 derslik öğretim binası bu yıl faaliyete geçecektir.”

“ZAMAN HER ŞEYİN İLACIDIR”

Solhan’da eğitim-öğretim faaliyetlerinin günden güne yükseldiğini belirten Aktaş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Velilerimiz çocukları hususunda müsterih olsunlar. İlçemizde eğitim-öğretim faaliyetleri gün be gün yükselerek ivma kazanmaktadır. Velilerimizden kısaca isteğimiz; kendilerinden sonra onları temsil edecek çocuklarının her şeyden değerli oldukları bilinci ile her türlü maddi ve manevi yatırımlarını çocuklarına yapsınlar. Karne notu düşük olduğu için üzülmesinler. Zaman her şeyin ilacıdır. Düşük notları ileride telafi edebilirler. Öğrencilerimizin özellikle ikinci dönemde gösterdikleri performanslarından dolayı kendilerini kutluyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak onların yanında olduklarımızı, onlara titrediğimizi ve onlara verdiğimiz her sözü yerine getireceğimizi bilmelerini istiyorum. Tatilde bol bol istirahat edip dinlensinler ve bol bol kitap okusunlar. Yeni öğretim yılında enerjilerini toplayarak eğitim-öğretime başlasınlar. Tüm öğretmenlerimizi de gösterdikleri üstün performanslarından dolayı kutluyorum. Özellikle ekip çalışmaları ile TEOG sınavlarında başarılı bir grafik çizdiler. Bu başarının önümüzdeki öğretim yılında daha da artmasını kendilerinden rica ediyorum. Tüm eğitim camiasına hayırlı tatiller diliyorum”  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN