• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Aktaş İçin Veda Yemeği Verildi

19 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1328 defa okundu.
Aktaş İçin Veda Yemeği Verildi

Solhan’daki eğitim kurumları yöneticileri ile Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri, eğitim uzmanı olarak Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne alınan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş onuruna yemek verdiler.

 Eğitim uzmanı olarak Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğüne alınan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş onuruna Solhan’daki eğitim kurumları yöneticileri ile Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri tarafından 13 Haziran 2014 günü Çarşı Restaurant’ta yemek verildi.

Verilen yemeğe eğitim camiası ile Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici ve personelleri katıldı.

2012 eğitim öğretim yılından beri Solhan’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Fevzi Aktaş onuruna verilen yemekte Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Selahaddin Akdeniz, “Sayın Fevzi Aktaş beyle iki yıl çalışma fırsatım oldu. Fevzi Bey; bilgisiyle, tecrübesiyle, alçak gönüllüğüyle iki yıl gibi kısa bir sürede eğitim camiasının saygınlığını kazandı. Ayrım yapmaksızın her kesimi kucakladı. Solhan’da hem eğitim camiasında hem de Solhan halkının gönlünde taht kurdu. Solhan onunla birlikte inşaat alanına döndü. Bu şekilde aramızdan ayrılması hepimizi derinden üzmüştür. Kendisine ilçemizin eğitimine yaptığı hizmetlerden dolayı eğitim kurumları adına şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Nom: “Böyle Olmamalıydı”

Fevzi Aktaş’a ilçemizin eğitimine yaptığı hizmetlerden dolayı eğitim kurumu yöneticileri ve personeli adına IMKB Arakonak ilköğretim kurumu Müdürü Ekrem Nom plaket verdi. Aktaş’a plaket veren Nom: “30 yıllık eğitim hayatında ilk defa tam donanımlı bir milli eğitim müdürüyle çalışma fırsatı buldum. Kendisi Arakonak’a her gelişinde öğrencilere “ne olursunuz bir soruda benim için çözün’’ derken ilçemizin eğitimde büyük başarılar kazanması için nasıl cansiperane çalıştığını gördüm. Kendisinin bu şekilde aramızdan ayrılması bizi derinden üzmüştür. Böyle olmamalıydı. Kendisine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Programda söz alan ve Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Ferzende Demirci  ise; Fevzi Aktaş’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Aktaş, Helallik İstedi

İbn-i Haldun’un mukaddime adlı meşhur eserinde “İdarecilik kişiye tevdi edilir.” Sözünü hatırlatarak başlayan Fevzi Aktaş, “Benim idarecilik anlamında bir talebim yoktu, büyüklerimiz ben Varto da ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışırken bana Solhan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünü teklif ettiler. Ben bu yörenin evladıyım, Varto ile Solhan birbirlerini bütünleyen yerlerdir. Kültürleri, örf adetleri, gelenek görenekleri birdir. Solhan halkına hizmet etmek benim için bir şereftir dedim ve görevi kabul ettim. Solhan’da büyüklerimizin hüsn-ü teveccühlerine layık olmak için iki yıl dolu dolu çalıştım. Hem eğitimciler hem de Solhan halkı beni kucakladı. Beni kendilerinden biri olarak gördüler ve bağrına bastılar, çok mutlu oldum. Solhan’a hizmet ederken her kesimi kucakladım, her eğitim kurumuzun yanında oldum, ilçemizin akademik başarısının artması için fiziki mekânlara ihtiyaç olduğunu biliyordum.  Eğitim yatırımların yapılması için planlı çalıştık ve Allah’a hamd olsun ki bugün Solhan eğitim alanında şantiyeye döndü. Solhan’ın akademik başarısını arttırdık. Benim Solhan’da en büyük şansım Solhanlı şube müdürleriyle çalışmamdı. Çünkü Solhan’ın eğitim durumunu çok iyi biliyorlardı, iyi bir ekip olduk.Huzurlarınızda Ömer Abdulaziz Döger ve Zülfü Çalışkan’a ve tüm eğitim kurumu yöneticilerine, eğitim paydaşlarına çok teşekkür ediyorum. Ben Solhan’da dost kazandım. Kimseye bir kırgınlığım yoktur. Ben uzak yere gitmiyorum, Bingöl’e gidiyorum. Yine eğitim camiasının içindeyim, yine Solhan’ın fahri elçisi olmaya devam edeceğim. Bilmelisiniz ki artık bir kardeşiniz daha var. İlçemize yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferzende Demirci’ye de hayırlı olsun diyorum. Tüm eğitim kurumlarımıza yeni Milli eğitim Müdürümüze ve şube müdürlerine yardımcı olmanızı, uyum içinde çalışmanızı diliyorum. Hepinize hakkınızı helal etmenizi istiyorum Allaha ısmarladık.” İfadelerini kullandı. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN