• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Aktaş, Başarının İnanmak Olduğunu Söyledi

15 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1413 defa okundu.
Aktaş, Başarının İnanmak Olduğunu Söyledi

Bingöl’de yapılan liseler arası bilgi ve kültür yarışmasında Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nin il birincisi olması ile ilgili bir açıklamada bulunan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, “Başarı İnanmaktır” dedi.

 Solhan’ın eğitim kalitesi ve başarısına dikkat çeken Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, yapılan her sınavda bir öncekine göre başarının arttığını belirtip inanan insanların başaracağını kaydetti.

Genel kanı olarak Fen Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri, Sağlık Meslek Liseleri ve Anadolu Liseleri sıralamasının başarı sırası kıstas olarak görüldüğünü ancak Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu değerlendirmeyi yapmayıp kendi okullarının bunlarla yarışabilir durumuna getirilmesi için gayret ettiklerini aktaran Aktaş, bunun gerçekleştiğini de aktardı.

Bingöl’de yapılan liseler arası bilgi ve kültür yarışmasında Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nin il birincisi olması ile ilgili bir açıklamada bulunan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, “Biz Fen Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri, Sağlık Meslek Liseleri ve Anadolu Liseleri sıralaması bakmıyoruz. Okul kadrosu ve öğrencinin hedefinin belirlenmesi gerekiyor. Bunu yapınca diğer okullarla yarışabilirsiniz. Akademik açıdan bakıldığında Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerinin hepsi YGS’de başarı göstermiştir. Yıl içerisinde il geneli yapılan bilgi kültür yarışmasında da il birincisi olmuştur. Fen Lisesi ve Anadolu Liselerinin de aralarında olduğu 9 lise arasında yapılan yarışmada birinci oldu. 2012-2013 eğitim öğretim yılında da il birincisi olan okulumuz başaracağına inanıyor ve başarıyor. Hedef belirleyip, tespit yapmak ile başarı elde edilir. İlçemizde eğitim yöneticileri arasında iletişim vardır. Okullar arasında ayrım yapılmadan eksikliklerin giderilip beraber çözüm üretiliyor. Bir hedefimiz vardır ve o hedefe varmak için neler yapacağımız üzerinde çalışıyoruz. TEOK sınavında da ilk sınavda il geneli üçüncü olmuştur. Sınava seçme öğrencileri değil tüm öğrencilerimizi gönderiyoruz. Kaymakamımız Sayın Şeref Aydın da eğitime büyük önem veriyor ve kaymakamlık olarak 40 bin türk lirası değerinde doküman son sınıfı öğrencilerimize teslim edilip başarılarına katkı sunulmuştur. İlçemiz de eğitime karşı duyarlıdır ve başarıdan memnundur. Başarı, tüm kesimleri mutlu ediyor. Kaymakamımız Sayın Şeref Aydın’a, başarıda emeği geçen idareci, öğretmen ve tüm paydaşlara ve moral veren ilçe halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu başarı artarak devam edecektir.” Şeklinde konuştu. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN