• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

AKSAKAL ŞEHİTLERİ İÇİN PROGRAM DÜZNELENDİ

23 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
796 defa okundu.
AKSAKAL ŞEHİTLERİ İÇİN PROGRAM DÜZNELENDİ

Solhan İlçesi Hazarşah Köyü’ne bağlı Aksakal Mezrasında 20 Ekim 1992’de PKK’lılar tarafından şehit edilen 19 vatandaşın anıt mezarı ziyaret edilip dua edildikten sonra Hazarşah Köyü Yeniyerleşimde program düzenlendi.

Düzenlenen Programa Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı, Solhan’da görevli savcılar, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, kurum amirleri, il genel meclisi ve vatandaşlar katıldı.

Öğrencilerin şehitler ile ilgili şiir okuduğu programda Kaymakam Okumuş da

20 Ekim 1992’de Hazarşah Köyü’ne bağlı Aksakal Mezrası Çeşme Mevkiinde PKK’lılar, köy minibüsünü durdurarak minibüsten indirip kurşuna dizdikleri köylüler için düzenlenen programda Kaymakam Okumuş, şehitlere rahmet ailelerine sağlık sıhhat ve sabır dileğinde bulunurken olayı gerçekleştirenlere de lanet okudu.

Buradaki programın akabinde Kaymakam Okumuş ile beraberindekiler Hazarşah Köyü merkezine giderek burada vatandaşlar ile bir araya geldiler.

‘MİLLETİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’

Burada bir konuşma yapan Kaymakam Okumuş, “Masum kadın, kız, çoluk çocuk demeden köy minibüsünü durdurup hiçbir şeyden haberi olmayan vatandaşlarımızı kurşuna dizip katlettiler. Şehitlerimize Allah rahmet etsin. Orada gazi olan kardeşlerimiz oldu. Köyün imamı dâhil 19 tane vatandaşımız ebediyete irtihal etti. 6 vatandaşımız sağ kalmıştı. Onlardan bir tanesi daha sonra normal olarak vefat etti. 5 gazimiz kalmıştı. Cenabı Allah hayırlı şifalar versin, uzun ömürler nasip etsin. Az önce bahsettiğim gibi PKK terör örgütünde herhangi bir kural yok, insanlık dışı bir örgüttür. Masum, çoluk çocuk demeden katlediyor. Herhangi bir karşılığı yok bu PKK terör örgütünün. PKK karşısında sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve unsurları değil, 80 milyon vatandaşımız var. Biz Türkler ve Kürtler bu topraklarda yaşayan bütün Milletler olarak kardeşiz. Allah bizi kardeş yaratmış. Osmanlı’da kardeşçe yaşamışız, cumhuriyetten öncesi de kardeşçe yaşamışız. Devletimiz bütün vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için çalışıyor. Biz ‘milleti yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla, anlayışıyla buradayız. Değil bir insanın kılına dokunmasına, bir canlının can çekişmesine de razı olmayacak bir devlet anlayışıyla yönetiliyor bu ülke. Biz bu anlayışı paylaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN